VIDEO ⟩ Näitleja Joaquin Phoenix heidab filmimaailmale ette «süstemaatilist rassismi»

Joaquin Phoenix BAFTA auhinnagalal 2020. aastal.

FOTO: PA images/Scanpix

Briti filmi- ja teleauhindade (BAFTA) galal avaldas USA filminäitleja Joaquin Phoenix (45) oma sõnavõtus, et filmimaailm peaks olema mitmekesisem, vahendab The Guardian.

Parima näitleja auhinna võitnud Phoenix sõnas oma kõnes, et võit on tekitab temast vastuolulisi tundeid, sest väga paljudel tema kaasnäitlejatel, kes samuti võitu väärivad, puudub säärane privileeg.

«Me saadame vähemusrahvustele selge sõnumi, et «teie pole siin teretulnud,»,» lisas ta oma kõnes.

BAFTA kuulutas eelmisel kuul välja auhindadele kandideeritud nominendid ning tekitas sellega inimestes pahameelt, kuna nominentide seas polnud vähemusrahvuseid.

Sedapuhku hakkas sotsiaalmeedias levima ka teemaviide #BaftasSoWhite ning paljud kartsid, et auhinnagala jääb üldse ära, kuna inimesed võivad üritust boikoteerida.

«Ma ei usu, et keegi soovib erikohtlemist,» jätkas Phoenix. «Inimesed soovivad lihtsalt, et neid tunnustatakse, hinnatakse ja austatakse nende tehtud töö eest.»

«Mul on häbi tunnistada, et olen samuti osa probleemist, kuna võtteplatsidel, kus ma olen töötanud, pole ma piisavalt teinud, et tagada kaasatust.»

«Me peame tegema tõsiselt tööd, et süstemaatilist rassismi täielikult mõista. Need inimesed, kes selle süsteemi on loonud ja sellest kasu saavad, on kohustatud selle ka lammutama. Seega on see meie peal,» lisas ta.

Tagasi üles