Eestis alustas tegevust uus «Netflix»: Videolink toob väikelevitajate väärtfilmid koju kätte

«Ärtuemand»

FOTO: Kaader filmist

Eesti väikelevitajad A-One Films, BestFilm, Estinfilm, Menufilmid ja Must Käsi ühendasid jõud ning avasid täna veebikeskkonna videolink.ee, mis võimaldab vaadata kinolevis olnud filme veebikeskkonnas.  

«Kui kinno ei jõudnud, siis on nüüd lõpuks erakordne võimalus vaadata filme veebiplatvormil. Uue keskkonna põhieesmärk on filmihuvilistele kättesaadavaks teha erinevatel filmifestivalidel auhinnatud filmid, samuti laia kõlapinda tekitanud Euroopa väärtfilmid, mõningal määral ka teiste riikide filme. Oleme saanud pidevalt pärimisi üle Eesti, et siin-seal tahetakse filme näha, mida kinolevis enam pole. Nüüd siis lõpuks on see võimalus olemas. Iga nädal lisandub videolink.ee lehele vähemalt 1-2 uut filmi,» kommenteerib uue keskkonna loomise vajalikkust Estinfilmi omanik Mati Sepping.

Avanädala filmiks on jaapani režissööri Hirokazu Koreeda 2018. aastal Kuldse Palmioksa võitnud «Poevargad».

Filmidest, mida alates 3. detsembrist näha saab, võiks esile tuua Lars von Trieri skandaalse «Nümfomaani» mõlemat osa, «Melanhooliat», «Antikristust» ja hiljutist õudusfilmi «Maja, mille Jack ehitas».

Näha saab ka kinodes hiljuti linastunud May el-Toukhy «Ärtuemandat» (peaosas tunnustatud Taani näitlejanna Trine Dyrholm), Ruben Östlundi filmi «Ruut» (võitis 2017. aastal Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa), Robert Schwentke tõestisündinud lool põhinevat ajaloodraamat «Kapten», aga näiteks ka Claire Denis' filmi «Elu tähtede keskel» (peaosas paljude lemmik Robert Pattinson, kes hiljuti ka Eestit väisas ning Christopher Nolani filmi «Tenet» võtetel osales).

Menüüs on veel võõrkeelsele Oscarile kandideeriv argentiina režissööri Luis Ortega film «Ingel», mille peategelaseks legendaarne 70ndate sarimõrvar Carlos Robledo Puch (kehastab Lorenzo Ferro).

Seriaalidest on portaalis üleval Bruno Dumonti selleaastane absurdi-ulmekomöödia «CoinCoin», lastefilmidest leiab levifilmide platvormilt näiteks kaks PÖFFi Just Filmi programmis olnud filmi: «Häkker» ja «Ruuduline Ninja».

Uudista uut veebikeskkonda siit.

Videolink.ee

FOTO: Kuvatõmmis

Tagasi üles