Galerii: Moelooja Liina Liesment võitis kostüümikunstniku töö korvpallifilmis «Kalev»

26. novembril toimus Tallinnas Noblessneri Valukojas noorte talentide galaõhtu PÖFF BlackWalk, kus esitleti kolme omavahel võistleva noore Eesti moelooja minikollektsioone. Võitjaks osutus Liina Liesment, kes sai preemiaks võimaluse osaleda Allfilmi spordidraama «Kalev» produktsioonis.

Filmimaailmast kannustatud moeetendusel kulmineerus kaks kuud väldanud koolitusprogramm, mille käigus jagasid alustavatele moeloojatele, grimmi-, juuste- ning videokunstnikele teadmisi ja nõuandeid EFA tunnustatud loovtegijad. Lisaks oli noortele moeloojatele mentoriks kõrval ka tunnustatud kostüümikunstnik Ann Lumiste.

Sündmusel esitleti kolme kohaliku moelooja (Annika Kiidroni, Liina Liesmenti ja Reila Saarmäe) filmidest inspireeritud minikollektsioone, mis on loodud kostüümikunsti eripärasid silmas pidades. Esitletud kollektsioone hindas kohapeal žürii koosseisus visuaalkunstnik Peter Hjorth, grimmikunstnik Dalia Colli, soengukunstnik Daniela Tartari ning kostüümikunstnikud Mare Raidma ja Ursula Patzak, kelle hinnangul paistis tugeva kostüümikunstnikuna enim silma Liina Liesment.

«Kalev» (2021)

FOTO: Allfilm

Peaauhinnana anti noorele moeloojale võimalus osaleda tulevase Eesti mängufilmi «Kalev» (2021) produktsioonis, mille lavastab Ove Musting ning mis räägib tõsielust inspireeritud loo Kalevi korvpallimeeskonna teekonnast laguneva Nõukogude Liidu viimaste meistrivõistluste võitjatiitlile 1991. aastal. Žürii tunnustuse pälvinud Liina Liesment rõõmustab avanenud võimaluse üle väga. «See annab mulle kinnitust, et liigun õigel rajal ning mis võikski olla veel parem, kui olla hinnatud asja eest, mida teha armastad. Lisaks olid koolitusprogrammi raames saadud nõuanded suureks abiks, aidates filmimaailma lahti mõtestada,» on noor kunstnik kogemuse üle õnnelik. 

PÖFFi ja Euroopa Filmiakadeemia koostöös toimunud noorte talentide galaõhtu PÖFF BlackWalk on ellu kutsutud eesmärgiga tutvustada noori silmapaistvaid talente rahvusvahelise filmimaailma ekspertidele. Galaõhtule eelnenud koolitusprogrammiga soovitakse tekitada ühtne koolitusprogrammide võrgustik, mis tooks kokku juba filmierialal töötavad professionaalid ning noored filmihuvilised. Koostöö Euroopa Filmiakadeemiaga võimaldab otsekontakti luua pea 3000 tippspetsialistiga üle Euroopa.

Tagasi üles