Nicolas Cage hakkab Nicolas Cage'ist rääkivas filmis Nicolas Cage'i mängima?

Nicolas Cage

FOTO: Ekaterina Chesnokova/Sputnik/Scanpix

Milline õnn, et on olemas Nicolas Cage'i kustumatule talendile pühendatud filmifestival, sest peatselt näeb ilmavalgust linalugu, mis sobib ideaalselt selle avafilmiks. 

Kellele jäi Spike Jonze'i «Adaptsioonis» kahest Cage'ist väheks, võib rõõmustada, sest Deadline'i andmetel on Lionsgate'il laual põnev metaprojekt, kus üks Cage mahub piltlikult teise sisse nagu matrjoška.

Nali naljaks, kuid Cage'i ekstsentriline loomus ja sageli kulmu kergitama panevad rollivalikud – mille pärast teda fännid imetlevad ja ajakirjandus põnevaks peab – lubavad uudisesse mõningase huumoriga suhtuda küll. Saati on tegemist ilmse komöödiaga, mida vürtsitab tuntav annus eneseirooniat.

55-aastase Oscari-võitjast Cage'i uut rolli peab Guardian mehe elu rolliks: näitleja peaks hakkama mängima iseennast filmis, mille pealkiri on kuulduste kohaselt «Unbearable Weight of Massive Talent» ehk eesti keeli «Tohutu ande talumatu koorem». Süžee kohaselt võtab Nicolas Cage filmis vastu miljon dollarit ühe mehhiklasest superfänni sünnipäevapeol osalemise eest. Peol kisuvad asjalood aga kangesti kummaliseks ning isegi ohtlikuks, mille tulemusena peab näitleja järgemööda kehastuma oma tuntuimateks tegelaskujudeks, et oma nahka päästa. See pole aga siiski veel kõik! Cage'i karakteril on filmis väidetavalt pooleli läbirääkimised Quentin Tarantinoga, kelle filmis kehastaks Cage samuti iseennast, aga lausa topeltrollis, vesteldes pidevalt iseenda 1990ndate egomaniakaalse versiooniga, kes nahutab siis «tänapäeva» Cage'i selle eest, et too enam nii suure kaliibriga staar pole nagu vanasti. 

Käsikirja üheks autoriks on filmi samuti režissööritooli istuv, seni vaid ühe filmi lavastanud Tom Gormican («That Awkward Moment»), kes sai Cage'i kuulu kohaselt nõusse isikliku kirja ning lubadusega, et film ei naeruväärista meest, vaid teeb au talle kui näitlejale. Filmi teiseks stsenaristiks on Kevin Etten, kellega koos Gormican kirjutab komöödiat «Ghosted».

FOTO: CageWheel.com

Ei meenu, kus sa Cage'i varem näinud oled? Keeruta loosiratast ja tuleta meelde!

Meenuta ka Spike Jonze'i teist, kohe-kohe täpselt 20 aasta tagust meistriteost, mis tõotab nii mõnelegi filmisõbrale kogu selle loo peale meelde tulla:

Tagasi üles