Huvitav fakt: üllatav igapäevane liigutus, mida «Downton Abbey» näitlejad kaamera ees teha ei tohtinud

«Downton Abbey»

FOTO: IMDB

Septembris kinodes jooksnud «Downton Abbey» filmi võtetel tuli näitlejaskonnal kinni pidada ebatavalisest käitumisreeglist.

CinemaBlend kirjutab, et kuigi tänapäeval tundub see mõeldamatu, siis filmi tegevustiku aegu oli täiesti tavaline ning sotsiaalselt mitte üksnes aktsepteeritud, vaid suisa nõutud, et inimesed väldiksid ilmaasjata teineteise, iseäranis võõraste inimeste puudutamist.

Kuna film püüdles pisiasjadeni ajastutruuduse poole (eriti kalliks osutus seetõttu kuningliku paraadi stseen), siis tuli näitlejatele igal sammul meelde tuletada, et nad hoiaksid teineteisega distantsi, mis oleks vastav sellele, kuidas seda hoiti 1920ndatel.

Meenutame, et kuigi penitsilliin oli juba avastatud, siis polnud antibiootikumid veel laialdaselt levinud ning Euroopa mäletas veel vägagi teravalt 1918. aastal Hispaaniat räsinud gripilainet. Mõistagi nägime filmis siin-seal inimeste vahel füüsilist kontakti, ent võtetel tuli näitlejatele sageli meelde tuletada, et nad tunnetaksid piiri ja nn isiklikku ruumi, mis omal ajal oli viisakaks ettevaatusabinõuks.

Tagasi üles