«Õhtu!» filmiminutid: Kõlbab vaadata või mitte? Lapsed reageerivad «Downton Abbey» treilerile

Lõppenud nädalavahetuse Eesti kinode vaadatuim film «Downton Abbey» võlub kindlasti inglise seriaalide austajaid, ent kuidas on lood lasteaialastega? Printsessid ja lossid peaksid ometi peale minema? Kanal 2 «Õhtu!» saates vaatasid väikesed filmikriitikud treilerit ja avaldasid arvamust. 

«Downton Abbey» on kõigi aegade edukaim inglise draamasari, tulvil suurejoonelist ja luksuslikku elustiili, peent inglise huumorit, kirgi ja romantikat, südamevalu ja meeleheidet ning skandaale kesk kõrgseltskonna rangeid reegleid. Paljukiidetud ja arvukalt auhindu võitnud sarja võimas finaal kinoekraanil jutustab, mis saab Crawley'de aadliperekonna ning neid teenindava majapersonali värvikast elust pärast 6. telehooaja lõppu.

On aasta 1927 ja me naaseme taas Yorkshire maakonda Downton Abbey lossi, kus elab Granthami krahv Robert Crawley (Hugh Bonneville) koos oma kauni naisperega. Elegantset paleed ja tema asukaid ootab nüüd ees elu suursündmus ning härrasrahvas ja teenijate vägi on aukartusest ja korraldamise vastutusest oimetu – on oodata kuninglikku visiiti. Hoolimata ehtinglaslikult väljapeetud kommetest ning talitsetud emotsioonidest hakkavad sündmused eskaleeruma täiesti ebasündsal kiirusel ja lossielanike päevad saavad täis segadust, tunnetemöllu ja ootamatuid lahendusi.

Downtoni ustav teenijaskond on kuningapere ülbe ülemteenri ja peene prantsuse peakoka saabudes sõjakalt meelestatud ja pensionile läinud Carson (Jim Carter) kutsutakse vastutusrikka sündmuse puhuks teenistusse tagasi. Püüdlik Molesly (Kevin Doyle) saab hakkama elu suurima fopaaga. Armastuse keerdkäigud raputavad nii Bransonit (Allen Leech), Daisyt (Sophie McShera) kui ka Edithit (Laura Carmichael).

Isalt krahvkonna majandusliku juhtimise üle võtnud ja hiljuti moto-entusiastist Henry Talbotiga abiellunud (Matthew Goode) Leedi Mary (Michelle Dockery) on mures Downton Abbey tuleviku pärast. Vankumatud vanaprouad Isobel (Penelope Wilton) ja Violet (Maggie Smith) on rohkem kui kunagi varem täis kuraasi ja iha vastastikku mõõtu võtta, aga kui kuningliku vastuvõtu puhuks sõidab kohale ka kiuslik kauge sugulane, panevad need kavalad rebased ühise eesmärgi nimel seljad kokku. Millise mulje jätab Downtoni-pere kuningale ja kuningannale?

Filmi lavastas Michael Engler, kes on ka Downton Abbey telesarja ning ülipopulaarsete sarjade «Seks ja linn» ning «Mulla all» režissöör. Produtseeris ja stsenaariumi kirjutas Oscariga pärjatud mitmekülgne Briti teletalent Julian Fellowes. Filmi ülikaunite ajastutruude kostüümide kunstnik on Anna Robbins, kes oli samuti ametis ka telesarja loomisel.

Vaata seansside aegu Apollo Kinos ja osta pilet siit.

Tagasi üles