USA režissööri järgmised filmivõtted kestavad kaks kümnendit

Richard Linklater

FOTO: Kristin Callahan / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Oscarile kandideerinud USA filmilavastaja Richard Linklater sõnas, et tema järgmise filmiprojekti ülesvõtmine kestab 20 aastat.

59-aastane filmilavastaja Richard Linklater on jätkamas huvitavat trendi, kus ühe filmi võtted kestavad tavapärase nelja kuni kuue kuu asemel mitu aastat. Ta sai alles 2014. aastal valmis filmiga «Poisipõli», mille võtted kestsid 12 aastat. Filmis, milles tegid kaasa ka Ethan Hawke ja Patrica Arquette, kandideeris kuuele Oscarile.

Linklateri järgmine projekt on «Merrily We Roll Along», mis on Stephen Sondheimi ja George Furthi muusikal. Filmi peaosalised on Beanie Feldstein, Ben Platt ja Blake Jenner, kirjutas Variety.

«Ma nägin esmakordselt ja armusin «Merrilysse» 1980. aastatel ja ma ei ettekujutada paremat kohta, kus järgmised 20 aastat veeta, kui Sondheimi muusikalis. Ma ei alusta seda mitme aastat filmprojekti kergekäeliselt, kuid ma näen, et see on ainuke võimalus kuidas filmi austada,» sõnas Linklater.

Richard Linklateri tuntumate filmide hulka kuuluvad veel ka «Dazed and Confused», «Before» triloogia ja «School of Rock».

Tagasi üles