Oscari-kandidaat? Meryl Streep paljastab tõsielulises komöödias «Pesumaja» Banderase ja Oldmani pettuse

Gary Oldman ja Antonio Banderas filmis «The Laundromat»

FOTO: kaader treilerist

Augusti lõpp ja septembri algus tähistab mitteametlikult auhinnaralli algust, mis kulmineerub Kuldgloobuste ja Oscaritega. Pole siis ime, et järjepanu lastakse välja treilereid, mis tekitavad automaatselt kõhutunde, et «siit tuleb mingi kuldne asi ära! Samamoodi Steven Soderberghi uue kelmikomöödiaga «Pesumaja» (The Laundromat). Linnukesi, mida vajalikesse kastikestesse lennutada, jagub mitmeid. 

Nagu paljud teisedki suurnimed, on ka Soderbergh asunud vaatamata paljude n-ö vanakooli meeste tõrksusele produtsentide poole, kelle rahapatakas tuleb voogedastusteenustest – sedakorda lipulaev Netflix, kelle jaoks on antud filmi näol tegu ühe panusega oma kümmekonnast täispikast mängufilmist, millega auhindu püüdma minnakse (ehk siis filmid levivad vähemalt kohustusliku hulga aega ka kinodes, nagu filmiakadeemia reglement ette näeb). 

Teine linnuke on lausa rasvatihane: peaosades astuvad Meryl Streep, Gary Oldman ja Antonio Banderas. Nuff said, öeldakse.

Kolmandaks on tegu tõsielulise looga, kus kellelgi ebatõenäolisel kangelasel õnnestub terve võrgustik moraalituid ja ülbeid kröösusi tümaks tehamis. Selline asi läheb Oscari-rahvale vägagi peale ning kui keegi mõistab paberil üsna keerukalt välja nägeva loo ekraanil lõbusaks ärapanemiseks muuta, siis on see «Erin Brockovichi» režissöör.

Tegevus keerleb üksiku lese (Meryl Streep) ümber, kes avastab nahaalse kindlustuspettuse, millega nurjatud rikkurid endile teiste arvelt häbematult pappi kokku kühveldavad. Niimoodi ta seda aga juba ei jäta. 

Esilinastust on oodata 27. septembril. 

Tagasi üles