Elisa rikastab telemaastikku uue teenuse ja kahe uhiuue kodumaise originaalsarjaga

Elisa Elamuse voogedastusteenuse Huub esitlus Apollo Kino Ülemistes: Elisa sisuhankejuht Toomas Ili ja ERRi päevakajaliste saadete toimetuse juht Peep Kala esitlesid ERRi ja Elisa ühistööna valminud sarja "Üle noatera".

FOTO: Raul Mee

Täna Apollo Kino Ülemistes pressiesitlusega pidulikult uue telehooaja algust tähistanud Elisa andis teada, et toob Elisa Elamuse voogedastusteenusesse Huub kaks uut kodumaist originaalsarja. 

Esimesena jõuab juba käesoleval kuul Elisa Huubi dokumentaalfiktsioon «Üle noatera», mille toovad vaatajateni ETV ja Elisa. Sarjas näidatakse valikut Eesti lähiajaloos toimunud sündmustest, mis oleks teistsuguse arengustsenaariumi puhul muutnud kardinaalselt meie olevikku. Koostöös valmiv kuueosaline dokumentaalfiktsioon «Üle noatera» tuletab vaatajale meelde kuue erineva sündmuse tagamaad ja loob kõikide nende puhul alternatiivse ajaloo. Mõlemad seriaalid saavad olema vaadatavad ainult Elisa uues kuutasulises voogedastusteenuses Huub, mis on kättesaadav Elisa Elamuse kaabelteenuse klientidele.

Teisena jõuab käesoleva aasta lõpus Elisa Huubi spioonipõnevik «Reetur», mis räägib tõsielust inspireeritud loo Eestis tegutsevast riigireeturist. Sarja stsenaristiks on Martin Algus, kelle sulest on kodumaine publik näinud selliseid hitte nagu «Miks mitte?!», «Sangarid», «Klassikokkutuleku» triloogia, «Nukumaja», «Luuraja ja luuletaja» jpt. Seriaal valmib koostöös Eesti Rahvusringhäälingu ja produktsioonifirmaga Kassikuld.

«Seriaal «Reetur» on stiilne ja põnev kuueosaline spioonipõnevik, mis inspireeritud Eesti lähiajaloos toimunud spiooniskandaalidest. Sarja tegevus toimub 2000. aastate algul, kui Eesti on liitumas NATO ja Euroopa Liiduga ning muutub Vene luure jaoks ülioluliseks sihtmärgiks. Kasuahnus ja tunnustusvajadus viivad peategelase Alfred Vindi koostööle Vene luurega ja algab närvesööv kassi-hiire mäng sihikindla noore vastuluuraja Marko Arrakuga. Põnevusliine raamivad tegelaste isikliku elu keerdkäigud, mis kõik tegevusse põimuvad ja loole oma elulise dimensiooni lisavad. Tegu on tõelise põnevikuga, kus kiire tegevustiku ja ootamatute pöörete keskel erinevad karakterid ka oma inimlikus mitmekülgsuses esile kerkivad,» kirjeldas sarja stsenarist Martin Algus.

Elisa Elamuse voogedastusteenuse Huub esitlus Apollo Kino Ülemistes

FOTO: Raul Mee

Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu sõnas, et panus Elisa omatoodangusse on stardipauk soovile eristuda turul mitte ainult kasutuskogemuse, vaid ka põneva ning ainulaadse sisuga. «Seriaal «Üle noatera» on esimene pääsuke, mis juhib sisse Elisa pikema sihi kodumaisel telemaastikul ning sellele järgneb aasta lõpus ülipõnev spioonipõnevik «Reetur», mille sarnast pole varem kodumaisel teleekraanil nähtud. Uued ja mõtlemapanevad seriaalid kõnetavad kindlasti igaühte meist ja on tugevaks alguseks Elisa originaalsisule ning uuenenud voogedastusteenusele,» ütles Hiiepuu.

Huubi lisandub ka mitmeid kodumaiseid tippseriaale, mis on teenuse klientidele ettevaadatavad ka enne tele-eetrit. «Kevadhooajal välja toodud ettevaadatav sisu sai klientide poolt väga sooja vastuvõtu. Võimalus kodumaiseid tippsarjasid järjest ja reklaamivabalt, ning mis peamine – enne tele-eetrit – vaadata võitis kiiresti meie klientide südamed. Loomulikult jätkame sama teed ka sügishooajal, kuid veel laiemas valikus, võttes arvesse klientide tagasisidet ja otseseid soove», ütles Elisa sisuhankejuht Toomas Ili.

Ettevaadatavat sisu lisandub Elisa kinnitusel järjest kogu hooaja vältel, kuid esimeste seas on juba praegu vaadatavad näiteks hittsarjade «Kättemaksukontor», «Kallis, sa oled kosunud», «Joel Ostrati suur õhtusöök» ja «Laser» tuliuued osad.

Tagasi üles