PÖFFi kolmanda kõrvalfestivali KinoFF kodupaigaks saab piirilinn Narva

FOTO: PÖFF

15.–17. novembrini Narvas, Apollo Kino Astris ja 22.–24. novembrini Kohtla-Järve kultuurikeskuses aset leidva rahvusvahelise festivali fookuses on Venemaa värsked linateosed, aga kavas on ka valik samal ajal Tallinnas ja Tartus toimuva PÖFFi põhiprogrammist.

«Tahame ka Ida-Virumaa vaatajatele pakkuda väärt filmikunsti, mis meie kinolevisse harilikult ei jõua – meilt oli juba ammu küsitud, miks me seal oma filme ei näita. Otsustasime mitte ainult näidata, vaid teha koguni omaette festivali, mida Ida-Virumaa ja sealne asjatundlik publik ammu väärivad,» ütles PÖFFi juht Tiina Lokk.

KinoFFist saab üks PÖFFi kõrvalfestivale, nagu on Tartu armastusfilmide festival Tartuff ja Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival HÕFF.

Ühtlasi kuulub KinoFF «Narva Euroopa kultuuripealinnaks 2024» programmi.

KinoFFi-suguse filmifestivali ja laiemalt filmitööstuse olulisust Ida-Virumaa jaoks tõstis esile ka Narva 2024 korralduskomitee liige Jana Pavlenkova. «Ida-Viru on ka tulevikus üks atraktiivsemaid filmide võttepaiku, mida Eestil on pakkuda. Sellest piirkonnast võiks kujuneda ideaalne kaasproduktsiooni koht, kus omavahel teevad koostööd Euroopa ja Venemaa. KinoFF pakub võimalust kaasata sellesse protsessi ka vaatajaid,» ütles ta.

Tagasi üles