LasnaKino filmiõhtu Laagna kogukonnaaias pakub põnevat arutelu ja prantsuse komöödiaklassikat

FOTO: Pressimaterjal

Täna õhtul LasnaKino filmifestivali raames Laagna aias toimuvat filmiõhtut külastavad muuhulgas üle-Euroopalise lühifilmikonkursi võitnud Vlad Muko ning Euroopa küberturbeameti juht Juhan Lepassaar, et arutleda selle üle, kas ja kuidas toetab Euroopa Liit loomevabadust.

Kogukonnaühenduse Lasnaidee eestvedamisel toimub tänavu juba viiendat aastat järjest LasnaKino filmifestival, mille raames toimuvad vabas õhus tasuta kinoseansid põnevates Lasnamäe kohtades. LasnaKino idee ühe eestvedaja Maria Derlõši sõnul eelneb igale filmiõhtule ka põnev arutelu, et kutsuda filmivaatajaid olulistel teemadel kaasa mõtlema.

«Antud filmiõhtut korraldame koostöös Euroopa Komisjoniga, kelle abil õnnestus meil külla kutsuda praeguseks juba Londonis tegutsev Balti filmi- ja meediakooli vilistlane Vlad Muko ning Juhan Lepassaar. Seega loomulikult keskendume filmiõhtule eelnevas vestluses just loomevabadusele ning kas ja kuidas saab EL seda toetada. Samas kindlasti tahame, et Juhan Lepassaar seletaks meile inimkeeles lahti, mida tähendavad mõisted nagu «geoblokeering» ja «digiarhiveerimine» ning kuidas ja kas üldse need tavainimest puudutavad,» avas Derlõš õhtuse arutelu teemasid.

Filmiõhtu toimub reede, 23. augusti õhtul Laagna kogukonnaaias (Võru 11), algusega kell 20.30 ning on kõigile tasuta. Pärast arutelu saab näha Vlad Muko #EUandME konkursi võitnud lühifilme ning õhtu suureks filmiks on tänaseks prantsuse kinoklassikasse kuuluv komöödia «Pulmakaos» (Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?), mis räägib katoliiklikku traditsiooni austavast prantsuse pereisast, kelle neljast tütrest kolm abielluvad moslemi, juudi ja asiaadiga ning ainult neljas leiab katoliiklase, kuid… Sama komöödia järjefilm jookseb parajasti ka suuremates Eesti kinodes.

Rohkem infot ürituse kohta, nii eesti kui vene keeles, leiab Facebookist.

Tagasi üles