Ehmatav treiler: Stingi naine päästis ekraanile riskantse filmi jõhkrast neonatsist, mille kõik produtsendid ära põlgasid

Jamie Bell filmis «Skin»

FOTO: A24

13-aastasena muusikalifilmiga «Billy Elliot» tuule tiibadesse saanud ja viimati «Rocketmanis» Elton Johni parimat sõpra kehastanud näitleja Jamie Bell võtab oma uusimas filmis «Skin» ette nii karmi rolli, et kartis lausa oma elu pärast. Kartsid ka produtsendid, kes ridamisi filmi ära ütlesid. 

Bell kehastab tänavu samanimelise ja -teemalise lühifilmi eest Oscari võitnud lavastaja Guy Nattivi tõsielulises mängufilmis USAs tegutseva valgete ülemvõimu (white supremacist) uskuvate neonatside rühmituse endist liidrit Bryon Widnerit, kes otsustas 28-aastaselt pärast abiellumist ja isaks saamist vägivallale ja vihale selja keerata ning sümboolselt eemaldada oma kehalt ka kõik oma tätoveeringud, millest igaüks kandis vägivaldset või rassistlikku tähendust. Pealaest jalatallani tätoveeritud mehel võttis see ligi kaks aastat ja 25 valusat operatsiooni – selles aitas Widlerit FBI, kes tahtis vastutasuks infot, mis viis lõpuks natsikamba kuritegude paljastusteni.

Bryon Widner enne ja pärast

FOTO: Duke Tribble / AP / Scanpix


Juba 14-aastaselt rassistidest neonatsidega kampa löönud Widner rääkis 2012. aastal temast vändatud dokfilmis, et kasvas üles ilma õnnetuna, iseennast vihates ja eeskujudeta ega osanud end väljendada muudmoodi kui vägivallaga.Jamie Bell rääkis Variety podcast'is The Big Ticket, et kaalus pikalt, kas roll üldse vastu võtta, kartes neonatside viha alla langeda. Näitleja suhtles rolliks valmistudes muuhulgas juba mitmeid aastaid muudetud nimega ja kodulinnast kaugel elava endise neonatsiga ka isiklikult ning südamest südamesse.

Kuigi lugu on võimas ja tähtsa sõnumiga, ei soovinud keegi Iisraeli filmitegija Nattivi filmile õlga alla panna ning mees sai korvi lausa 80 produtsendilt, rääkis intervjuus New York Postile filmi produtsent Trudie Styler ehk proua Sting. «Ütlesin, et siin maailmas on liiga palju vihkamist ja ma tahan selle filmi teha,» põhjendas Styler, miks ta võttis ette teiste poolt eemale heidetud film ekraanile tuua. See polnud aga lihtne ning naisel tuli filmi eelarve kokkulappimiseks sada imet ära teha, mis väljendub ka «Skini» produtsentide real – kui keskmisel filmil on tänapäeval 2-5 produtsenti, siis natsifilmil on see arv 47, Styler nende hulgas.

Sting ja Trudie Styler

FOTO: MPIFM/Capital Pictures / MPIFM/Capital Pictures

«Meil polnud üldse raha, ainult 2 miljonit dollarit, seega filmisime vaid 23 päeva. Ei mingeid mugavusi kellelegi: magasime oma autodes ja külmetasime üleni räpastena kaevikutes, et raha kokku hoida,» maalis Styler elava pildi filmi säästuvõtetelt. Ühel hetkel olla otsa saanud ka grimmieelarve, mis tähendas, et Jamie Bell pidi libatätoveeringuid kogu aeg kandma ega tohtinud neid ka vabal ajal maha võtta.

Trudie Styler ning näitlejad Danielle McDonald ja Jamie Bell 

FOTO: Jamie McCarthy / AFP

Filmis teeb erakordse rolli Austraalia tõusev täht Danielle McDonald ning samuti «Kurja kutsumise» saaga staar Vera Farmiga

2017. aasta alguses USAs filmitud linalugu esilinastus juba eelmise aasta Toronto filmifestivalil (kus võitis filmikriitikute eripreemia), ent jõuab nüüd ka kinolevisse. 

Vaata treilerit:

Tagasi üles