Treiler: Ajalooline draama «Harriet» jutustab võimsa loo kangelaslikust orjatarist, kelle pilti Trump 20-dollarilise peale ei taha

Cynthia Erivo filmis «Harriet»

FOTO: IMDB

Ilmus treiler põnevale ajaloolisele draamale «Harriet», mis jutustab vähetuntud loo kangelannast, kes aitas kodusõjaeelses Ameerikas orjasid vabadusse toimetada.

Režissöör Kasi Lemmonsi filmis rullub lahti orjatar Harriet Tubmani lugu, kes vaatamata kehvadele väljavaadetele suutis 1849. aastal põgeneda Marylandist asuvast orje pidavast istandusest (kus ta oli sündinud) vabasse Philadelphiasse. 27-aastane vapper naine pühendas kogu oma ülejäänud elu orjade väljasmugeldamisele, alustades tema enda sugulastest. Mooseseks hüütud Harriet Tubmani smugeldamisteekonda nii vabadesse osariikidesse kui ka Kanadasse hakati nimetama «maa-aluseks raudteeks» ning väidetavalt ei jäänud keegi tema juhtimisel pagedes vabadusse pääsemata.

Paar aastat varasema otsusega oli alates 2020. aastast plaanitud USA 20-dollarilisel vahetada orjapidajast president Andrew Jacksoni portree rahatähel Tubmani oma vastu, ent tänavu maikuus teatas rahandusminister Steve Mnuchin demokraatide suureks pahameeleks, et rahatähe uut disaini enne 2026. aastat oodata pole ning heal juhul jõuaks uue kujundusega rahatäht käibele veel kaks aastat hiljem. Kuna ka Trump oli kujunduse vahetuse vastu (see olevat «puhas poliitkorrektsus»), siis sisuliselt lükati teema laualt maha ning kupüürikujunduse muutmise algatajatel jääb järele oodata uut presidenti...

Küll aga saavad kõrgesse vanusesse elanud kartmatu kangelanna austajad seiklustele kaasa elada kinolinal. Lisaks dramaatilisele loole on keskseid tegelasi kehastama võetud kaks täiesti suurepärast näitlejannat, kes ühtlasi ka lauljad: Tubmanit kehastab üliemotsionaalne Cynthia Erivo («Lesed», «7 võõrast El Royale'is») ning rolli teeb filmis ka menukas artist Janelle Monáe.

«Harriet» esilinastub septembris Toronto filmifestivalil – kui filmil seal hästi läheb, siis hakatakse ilmselt ka Oscarist sahistama.

Vaata treilerit:

Tagasi üles