«Tähesõdadest» tuntud näitleja Mark Hamill võitis Comic-Conil elutööpreemia

«Tähesõdadest» tuntud näitleja Mark Hamill võitis Comic-Conil elutööpreemia

FOTO: KEVIN WINTER / AFP

«Tähesõdade» saagas Luke Skywalkerit mänginud Mark Hamill võitis maailmakuulsalt koomiksi konventsioonilt elutööpreemia auhinna.

Auhind tuli Mark Hamillile suure üllatusena. Näitleja osales paneelintervjuus, kui San Diego koomiksi konventsiooni korraldajad autasustasid Hamilli otse laval selle auhinnaga, kirjutas BBC

«Ikooni» auhind antakse neile, kes toovad koomiksid ning kujutavate kunstide kultuuri suurte massideni. Varem on selle auhinna võitnud George Lucas ning Stan Lee.

Peale Luke Skywalkeri on Mark Hamill viimastel aastatel oma hääle andnud Jokkerile Batmani animatsioonisarjas.

FOTO: KEVIN WINTER / AFP

Auhinda vastu võttes sõnas Hamill: «Kui poleks teid, siis ma ei seisaks täna siin. Ma hakkasin nendele konventsioonidele tulema veel enne kui ma kohtasin George'i (Lucast).»

«Ma mäletan, et ma olin siin ja keegi küsis, kas ma tean, et tänavu on tulemas 5000 inimest. Ja ma küsisin, kui paljud neist naised on? Seega tänan teid väga. Ma tahan, et te teaksite, et ma olen teie semu lõpuni välja.»

Peale Luke Skywalkeri on Mark Hamill viimastel aastatel oma hääle andnud Jokkerile Batmani animatsioonisarjas. Koos Heath Ledgeriga loetakse Hamilli üheks parimaks Jokkeriks läbi aegade. 

Tagasi üles