Filmimusa: Uus klassika? Kuula Beyoncé «Lõvikuninga» pisarateni liigutavat tunnuslugu

HOLLYWOOD, LOS ANGELES, CALIFORNIA, USA - JULY 09: Singer Beyonce Knowles Carter wearing an outfit by Alexander McQueen and Lorraine Schwartz jewelry arrives at the World Premiere Of Disney's 'The Lion King' held at the Dolby Theatre on July 9, 2019 in Hollywood, Los Angeles, California, United States. (Photo by Xavier Collin/Image Press Agency)

FOTO: Xavier Collin/Image Press Agency / Xavier Collin/Image Press Agency

Kuigi suuremalt jaolt kõlavad Eesti publiku südamed võitnud «Lõvikuningas» juba 25 aastat tuttavad ehk algsest joonisfilmist pärit helilooja Hans Zimmeri ja Elton Johni kirjutatud laulud, siis uusversioon üllatab lisaks paari imelise looga, mis kahtlemata samuti klassikaks kujunevad.

«Lõvikuninga» uusversiooni muusikaliseks juhiks või kuraatoriks, kui nii võib öelda, oli popdiiva Beyoncé (Carter-Knowles). Albumilt leiab nii juba tuttavad lood uues kuues (sisse laulduna kaasnäitlejate Donald Groveri, Seth Rogeni jt poolt) ning lisaks filmi uue tunnusloo «Spirit», mille autor ja esitaja on Beyoncé ise. Eesti keelde dubleeritud kinoversioonis esitab lugu Liis Lemsalu.

Kuula singlit:

Kui ametlik helialbum ilmus 9. juulil, siis vaid kümmekond päeva hiljem üllitas Beyoncé veel teisegi "Lõvikuningast» inspireeritud albumi, mille nimeks «The Lion King: The Gift», millel kõlavad väga erinevate artistide lood, sh Jay-Z, Pharell Williams jt.

Kuula Beyoncé albumit:

Kogu «Lõvikuninga» heliriba sad kuulata siit:

Disney suur seiklusfilm «Lõvikuningas» (The Lion King) viib meid Aafrika savanni, kus näeb ilmavalgust tulevane kuningas nimega Simba. Lõvipoisi suurimaks eeskujuks on tema isa, kuningas Mufasa, kes hakkab talle maast madalast õppetunde jagama, et millalgi tulevikus oma valdused pojale edasi anda. Ent mitte kõik ei toeta noore troonipärija tulekut. Mufasa kibestunud vend Scar, kes lootis ise savanni valitsejaks saada, haub kurja salaplaani. Järgneb reetmine ja tragöödia, mille tulemuseks Simba pagendamine. Kodust kaugel leiab noor lõvi endale veidrikest uued sõbrad Timoni ja Pumba, kelle abiga peab ta välja mõtlema, kuidas võimalikult ruttu suureks sirguda, et võtta tagasi see, mis talle kuulub.

Suurejooneline muusikaline muinasjutt «Lõvikuningas» on mõeldud igas vanuses vaatajale. Film dubleeriti eesti keelde stuudios Orbital Vox. Tegelastele andsid oma hääle Lucas Christopher Varema (Väike Simba), Valter Soosalu (Timon), Kalle Sepp (Pumba), Norman Salumäe (Simba), Mait Malmsten (Scar), Marko Matvere (Mufasa), Erki Laur (Zazu), Aurelia Raadik (Väike Nala), Andrus Vaarik (Rafiki), Terje Pennie (Sarabi), Priit Pius (Azizi), Jörgen Liik (Kamari), Evelin Võigemast (Shenzi) ja Liis Lemsalu (Nala).

Lavastajatoolil istus Jon Favreau, kes kasutas «Lõvikuninga» tegemisel ära kõiki neid oskusi, mille omandas Disney stuudio kogupereseikluse «Džungliraamat» tegemise käigus.

Apollo Kinodes alates 19. juulist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles