Elisa Lapimaa krimiseriaali «Ivalo» näitamisõigused on müüdud juba 20 riiki

«Ivalo»

FOTO: Elisa

Kevadel välja tulnud Elisa rahvusvahelise krimiteemalise originaalsarja «Ivalo» vastu tunnevad huvi mitmed telekanalid ja voogedastusplatvormid üle maailma.

Elisa voogedastusteenuse vaadatuima originaalsarja näitamisõigused on edasi müüdud enam kui 20 riiki, sealhulgas Saksamaale, Hispaaniasse, Hollandisse ning teistesse Ida- ja Kesk-Euroopa riikidesse, teatab ettevõte. Suure soosingu osaliseks saanud «Ivalo» vastu tunnevad huvi ka mitmed rahvusvahelised voogedastusplatvormid ja telekanalid. Juba on teada, et sari linastub Saksamaa telekanalis ZDF (Zweites Deutsches Fernsehen). Muuhulgas on sari nähtav ka Hiinas Elisa Nordic TV teenuses.

«Ivalo» tegevus toimub Soomes Lapimaal, kus noor naispolitseinik Nina Kautsalo (Eesti seriaalihuvilistele tuttav Soome sarjast «Pulss») teeb kohutava avastuse ühe tundras asuva maja keldris. Leid toob kohale viirusi uuriva saksa teadlase Thomas Lorenzi (Maximilian Brückner) ning järsku leiavad Nina ja Thomas end väga ebatavalise kriminaaluurimise keskelt.

Elisa originaalsarjade hulka kuuluvad veel mitu seriaali: Taska Filmiga kaastootmises valminud ning sel aastal maineka Nordisk Film & TV Fondi parima stsenaariumi auhinna võitnud põnevussari «Kõik patud», Soome-Belgia-Saksa krimiseriaal «Kuulid» ning tootmises on juba ka järgmised.

Nii esilinastub Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul kõigest kuu aja pärast Elisa teenuses rahvusvahelise originaaltoodangu kõrval esimene Eestis toodetud dokumentaalfiktsioon «Üle noatera». Mõtlemapanev ja kaasakiskuva süžeega erinevatele Eesti ajaloo sündmustele alternatiivseid lahendusi välja pakkuv kuueosaline dokumentaalsari valmib koostöös ERRiga. Sarja autoriks on Rasmus Kagge ning režissööriks Indrek Simm.

Tagasi üles