Nädala uued filmid: Simba, sinu aeg on käes! Maagiliselt hüperrealistlik «Lõvikuningas» jõuab viimaks ometi suurele ekraanile

Simba ehk Donald Glover «Lõvikuninga» esilinastusel

FOTO: MARIO ANZUONI / REUTERS

Suvi on täies hoos, ent sellegipoolest tervitavad kinod igal nädalal uusi filme, mida ka kuuma suvepäeva õhtul või vihmase ilma kiuste pimedasse saali nautima minna. 19. juuli toob kinodesse kolm uut linalugu: Disney selle suve hiti ehk uusversiooni 1994. aasta «Lõvikuningast», põneva «Tehisema» kõigile ulmesõpradele ning tänavuse Kuldse Palmioksa võitja, Korea tragikomöödia «Parasiit».

«Lõvikuninga» uusversioon rabab uskumatult realistliku maastiku ja lõvidega

Disney suur seiklusfilm «Lõvikuningas» (The Lion King) viib meid Aafrika savanni, kus näeb ilmavalgust tulevane kuningas nimega Simba. Lõvipoisi suurimaks eeskujuks on tema isa, kuningas Mufasa, kes hakkab talle maast madalast õppetunde jagama, et millalgi tulevikus oma valdused pojale edasi anda. Ent mitte kõik ei toeta noore troonipärija tulekut. Mufasa kibestunud vend Scar, kes lootis ise savanni valitsejaks saada, haub kurja salaplaani. Järgneb reetmine ja tragöödia, mille tulemuseks Simba pagendamine. Kodust kaugel leiab noor lõvi endale veidrikest uued sõbrad Timoni ja Pumba, kelle abiga peab ta välja mõtlema, kuidas võimalikult ruttu suureks sirguda, et võtta tagasi see, mis talle kuulub.

Suurejooneline muusikaline muinasjutt «Lõvikuningas» on mõeldud igas vanuses vaatajale. Film dubleeriti eesti keelde stuudios Orbital Vox. Tegelastele andsid oma hääle Lucas Christopher Varema (Väike Simba), Valter Soosalu (Timon), Kalle Sepp (Pumba), Norman Salumäe (Simba), Mait Malmsten (Scar), Marko Matvere (Mufasa), Erki Laur (Zazu), Aurelia Raadik (Väike Nala), Andrus Vaarik (Rafiki), Terje Pennie (Sarabi), Priit Pius (Azizi), Jörgen Liik (Kamari), Evelin Võigemast (Shenzi) ja Liis Lemsalu (Nala).

Lavastajatoolil istus Jon Favreau, kes kasutas «Lõvikuninga» tegemisel ära kõiki neid oskusi, mille omandas Disney stuudio kogupereseikluse «Džungliraamat» tegemise käigus.

Apollo Kinodes alates 19. juulist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Ulmepõnevikus «Tehisema» (I Am Mother) avastab roboti poolt üles kasvatatud teismeline tüdruk, et ta ei olegi ainuke inimene maailmas

Teismelist tüdrukut on kasvatanud põranda all südamlik robot «Ema» – kes on disainitud selleks, et maad pärast inimkonna väljasuremist ümber rahvastada. Nende eriline side satub ohtu, kui saabub arusaamatu võõras koos ärevust tekitavate uudistega.

Apollo Kinodes alates 19. juulist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Cannes'i võidufilm kinodes: Korea tragikomöödias «Parasiit» imbub põhjakihi pere rikkurite majapidamisse

Eesti publiku ette on viimaks jõudnud suurepärane, põnev, vaimukas ja tragikoomiline «Parasiit» (Parasite) – tänavuse Cannes'i filmifestivali peaauhinna, Kuldse Palmioksa võidufilm ning ühtlasi esimene Korea film, mis Euroopa ühe olulisima filmitunnustuse pälvinud linateos.

Üks suvaline kelder ühes Seouli agulis Koreas. Kimide perekonna poeg ja tütar üritavad kemmergus ülemise korruse äri wifit varastada, ema voldib kokku pitsakarpe (mis on ka pere ainus «ametlik» sissetulek), isa aga kamandab tänavalt mööduvat prussakamürki pritsivat autot nähes aknaid avama, et korterile tasuta tõrjet saada. Ühiskonna põhjakihti kuuluva, ent kokkuhoidva perekonna jaoks avaneb aga peagi elu võimalus, sest nende poeg kutsutakse inglise keele eraõpetajaks ülirikkuritest Parkide villasse. Pärast rida osavaid (ja ülimalt koomilisi) manipulatsioone on terve Kimide perekond teenindamas miljonäride perekonda, kellel pole pole õrna aimugi, et need inimesed omavahel kuidagi seotud on. Ja see on sisuliselt alles loo sissejuhatus...

«Parasiidi» eest esimesena Korea režissöörina autorikino hinnalisima auhinna, Cannes'i filmifestivali Kuldse Palmioksa pälvinud Bong Joon-ho («Mälestused mõrvast», «Keha», «Snowpiercer», «Okja») värskeim film on võhmale võtva tempo ja hingekriipiva pingega komöödia-põnevik-tragöödia-sotsiaalne melodraama ja veel kõik, mis nende žanrite vahele jääb. Rabava detailitunnetusega jäädvustatud lugu räägib sotsiaalsest olelusvõitlusest ja klassisõjast, mille lahinguväli ulatub materiaalsest sfäärist aistinguliseni. Samaaaegselt ümber lükates ja siis jälle provokatiivselt kinnitades erinevaid sotsiaalseid klišeesid ja eelarvamusi, vaatajal uskumatute süžeepööretega vaipa pidevalt alt tõmmates ning kujutades oma karaktereid vaheldumisi nii hoolimatute lurjuste, hoolivate pereliikmete kui oma ümbritsevate olude kaitsetute ohvritena, on Bong saanud valmis oma karjääri kõige olulisema teosega ning tõusnud Aasia kino vaieldamatuks suurkujuks.

Filmi levitab Must Käsi, Eesti kinodes alates 11. juulist.

Apollo Kinodes alates 19. juulist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles