Nädala uued filmid: Nutimõrtsukast tapjanukk, sureva tüdruku esimese armastuse nukker lugu ja biitlite ootamatult unustatud muusika

«Lapsemäng»

FOTO: IMDB

Juunikuu viimasel nädalavahetusel toovad uued filmid Apollo Kinodesse õudust, õrnust, salapära, fantaasiat ja muusikat.

Mida teeksid sina? Virelev muusik avastab komöödias «Eile veel», et mäletab maailmas ainsana biitlite loomingut

«Rentslimiljonäri» lavastaja Danny Boyle'i käe all valminud muusikaline komöödia «Eile veel» (Yesterday) toob sel suvel kinodesse ajatu biitlite muusika ning seda trikiga moel.

Linaloo sündmused käivituvad sellest, kui globaalne anomaalia ühtäkki ajalukku lünga tekitab ning kaotab muusika ajaloost The Beatlesi ning kogu kollektiivi muusika. Ainus, kes näib kogu nende repertuaari peast mäletavat, on üks virelev muusik (Himesh Patel), kes satub ilmselge dilemma ette ning kogeb biitlite muusika enda nime all avaldamise järel meeletut menu. Mõistagi ei jää tulemata probleemid. 

Naispeaosas astub üles läinud suvel ABBA muusika taktis tantsisklevalt Eesti kinoedebelites pikka aega püsinud «Mamma Mia 2» peaosas säranud Lily James. Filmis teeb rolli ka muusik Ed Sheeran.

Apollo Kinodes alates 26. juunist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Elon Muski õudusunenägu: Mõrtsuknukk Chucky saatanlikku tapahimu juhib «Lapsemängus» tehisintellekt

Juunis kinodesse jõudvale õudusfilmile «Lapsemäng» (Child's Play) ilmus uus treiler, kus kuuleme esmakordselt ka mõrtsuknukk Chucky häält. 30 aasta eest sündinud tapjanuku tegelaskuju kohta avalikustati lisaks üks huvitav asjaolu, mille poolest «uue kooli» Chucky endisest erineb.

Kui 1988. aastal välja tulnud samanimelises õudusfilmis (mille uusversiooniks juunikuine horrorlugu on) juhtis mõrvarnukku sarimõrvari saatanlik vaim, siis tänapäevane Chucky on ühenduses koduhalduse nutisüsteemiga Buddi, mis võimaldab nukul mistahes seadmetega ühenduses olla ehk siis viib ellu õudusunenäo tehisintellekti võimust, mille eest tehnoloogiaprohvet Elon Musk juba ammu hoiatanud on. Ehk polnud tapjanukud just see, mida ta silmas pidas, ent uue põlvkonna õudukas mõjub see eriti hirmutavalt.

Filmi lavastaja on Lars Klevberg, peaosades Mark Hamill (Chucky hääl), Aubrey Plaza ja Gabriel Bateman.

Apollo Kinodes alates 28. juunist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Loodus, armastus, müstika ja saladused: Vene noortedraamas «Pealpool pilvi» löövad tunded lõkkele nagu jaanituli

Vene lavastaja Oksana Karase romantiline draama«Pealpool pilvi» (Выше неба) on suurepäraselt südasuvisesse meeleollu sobiv film. 

Tunneterohke linalugu räägib noorest neiust, kes põeb südamehaigust ning saabub maale suvepuhkust veetma. Seal tutvub ta noormehega, kelle minevikus palju saladuslikku. Järgnevad seitse päeva muudavad noore neiu elu.

Apollo Kinodes alates 28. juunist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles