Nädala uued filmid: «Troonide mängu» Euroopa staarid ja rootslased terroristide ja keemiarelvade küüsis, unustatud biitlid ja kolenukkude elu õppetunnid

«Doomino»

FOTO: TMBD

Jaanieelne kinonädalavahetus toob Eestis ekraanile kolm uut filmi, millest kaks pakuvad ohtralt põnevust, üks aga viib seiklema üliarmsate kolenukkude omapärasesse maailma. 

Mida teeksid sina? Virelev muusik avastab komöödias «Eile veel», et mäletab maailmas ainsana biitlite loomingut

«Rentslimiljonäri» lavastaja Danny Boyle'i käe all valminud muusikaline komöödia «Eile veel» (Yesterday) toob sel suvel kinodesse ajatu biitlite muusika ning seda trikiga moel.

Linaloo sündmused käivituvad sellest, kui globaalne anomaalia ühtäkki ajalukku lünga tekitab ning kaotab muusika ajaloost The Beatlesi ning kogu kollektiivi muusika. Ainus, kes näib kogu nende repertuaari peast mäletavat, on üks virelev muusik (Himesh Patel), kes satub ilmselge dilemma ette ning kogeb biitlite muusika enda nime all avaldamise järel meeletut menu. Mõistagi ei jää tulemata probleemid. 

Naispeaosas astub üles läinud suvel ABBA muusika taktis tantsisklevalt Eesti kinoedebelites pikka aega püsinud «Mamma Mia 2» peaosas säranud Lily James. Filmis teeb rolli ka muusik Ed Sheeran.

Apollo Kinodes alates 21. juunist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

«Troonide mängu» staarid mässitakse pingelises põnevusfilmis «Doomino» jõhkrasse terrorivõrku

Taani, Prantsuse, Itaalia, Belgia ja Hollandi koostöös on valminud ingliskeelne põnevusfilm «Doomino» (Domino), mille lavastajaks vanameister Brian De Palma («Võimatu missioon», «Arminägu»). Linaloo kahes peaosas näeme «Troonide mängus» maailmakuulsaks saanud Taani näitlejat Nikolaj Coster-Waldaud ning Hollandi näitlejannat Carice van Houtenit.

Tänase maailma lahutamatuks osaks on pidev terrorioht ning sellest tulenevad kahtlustused. Kopenhaageni politseiuurija Christian (Nikolaj Coster-Waldau) kaotab töökohustuste täitmisel oma paarimehe ning ihkab nüüd kättemaksu ISIS-e liikmele Imranile (Eriq Ebouaney), kes tema käest minema pääses. Koos oma kolleegi Alexiga (Carice van Houten) tõmmatakse Christian ohtlikku mängu, mille teiseks osapooleks on hämarate motiivide ning kaheldava moraaliga CIA agent Joe Martin (Guy Pearce), kes kasutab Imranit ära oma eesmärkide saavutamiseks. Christiani jaoks käib võidujooks ajaga, kus kaalul on nii mehe poolt ihaldatud kättemaks kui ka tema enda elu.

Apollo Kinodes alates 21. juunist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kiiksuga katastroofipõnevikus «Uskumatu» ründavad Rootsit tundmatud keemiarelvaga terroristid

Kiidetud Rootsi katastroofipõnevik «Uskumatu» (The Unthinkable / Den blomstertid nu kommer) jõuab vahetult enne jaanipäeva ka Eesti kinodesse, tõotades just sellist kinoelamust, nagu pealkirjas seisab.

Mõned filmid lihtsalt on sellised, et parima elamuse saamiseks võiks neid vaatama minna ilma nende kohta midagi lugemata. «Uskumatu» on just selline. Nii et meie range soovitus on mitte edasi lugeda. Aga kui sa ikkagi tahad lugeda, siis peaksid teadma järgmist: see film on täiega hea ja... täiesti lollakas, aga lollakas-hea kõige paremas mõttes! Mõneti on siiski hea, kui sa ei tea, kui sõgedaks muutub see film teises pooles, sest sellest saab ainult lisaväärtus tulla. Aga õrritame teid siis natuke.

«Uskumatu» räägib loo muusik Alexist (Christoffer Nordenrot), kelle suhted armsate inimestega on rappa läinud. Ei saa ta läbi oma isaga (Jesper Barkselius) ega suuda ka üle saada oma noorpõlve kallimast Annast (Lisa Henni). Kui Alexi ema saab Stockholmis esmapilgul pommirünnakuna tunduvas terroriaktis surma, kiirustab Alex oma lapsepõlvekoju. Seal püüab ta taastada suhted isaga ja päästa Anna, kui samal ajal ründavad Rootsit tundmatud jõud, kes kasutavad keemilist relva, mis kustutab inimeste mälu. Mis edasi saab, ongi «uskumatu». Täielik katastroof. Tohutu segadus. Märulit kuhjaga. Südantrebestav armastus. Ühel hetkel avastate, et peate oma lõua põrandalt üles korjama, ausalt! Sest midagi nii kreisit pole te ammu näinud, eriti veel Rootsist ja sõltumatu toodanguna.

See on just selline film, kus mitte ei tohi, vaid lausa peaks plaksutama kõikidega koos keset seanssi, sest te lihtsalt ei suuda oma silmi uskuda. Aasta märul ja melodraama üheskoos – film, millest te poleks uskunud, kui hädasti te seda oma ellu vajasite!

Apollo Kinodes alates 21. juunist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Jubenunnud «UglyDolls: Kolenukud. Film» tegelased sulatavad oma vahva elurõõmuga iga südame

STX Entertainment toob tuleval suvel kinoekraanidele imearmsa animeeritud loo «UglyDolls: Kolenukud. Film» (UglyDolls), milles seiklevad elurõõmsad Kolenukud, kes avastavad äkitsi, mida tähendab teistest erinemine.

Režissöör Kelly Asbury («Gnomeo ja Julia») lavastatud lugu leiab aset karakterite maailmas, mis põhineb David Horvathi ja Sun-Min Kimi 2001. aastal loodud Uglydolls mänguasjade kaubamärgi tegelastel. 

Uglydoll nukud

FOTO: Craig Ruttle / AP

Pehmetele «kolenukkudele» annavad ekraaniloos hääled paljud tuntud nimed, sealhulgas Kelly Clarkson, Nick Jonas, Pitbull, Blake Shelton, Janelle Monáe, Wanda Sykes, Emma Roberts, Gabriel Iglesias, Bebe Rexha, Charli XCX, Lizzo ja Wang Leehom. Eestis kuuleb tegelasi mõistagi rääkimas eesti keeles meie armastatud näitlejate suu läbi. 

Loo peategelaseks on Moxy, erkroosa UglyDoll, kes elab Uglyville'is (Kolekülas) – see on asula, mille elanikke julgustatakse olema ebatavalised ja veidrad. Kõik saavad oma naabritega hästi läbi ning koos elatakse rõõmsat elu. Kõik muutub, kui Moxy satub oma sõpradega lähedalasuvasse Täiuslikkuse külla, kus elavad nukud, keda treenitakse olema ideaalsed. 

Apollo Kinodes alates 21. juunist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles