Saab Laagna teel filmida või ei saa? Tallinnas Hollywoodi suurfilmi väntav Nolan teatas kokkuleppest linnaga, Kõlvarti sõnul oli tegu ultimaatumiga

Laagna tee.

FOTO: Sander Ilvest

Täna hommikul teatas Warner Brosi partnerina Eestis Christopher Nolani filmivõtteid korraldada aitav Allfilm, et linnavalitsusega on jõutud kokkuleppele seoses Laagna tee kasutamisega filmi «Tenet» võteteks. Keskpäeval teatas linn, et Allfilmi vahendatud info ei vasta tõele ning linnapea Mihhail Kõlvart andis toimunust pärastlõunal pressile linnapoolse kommentaari.

Täiendatud kell 16:40: Kõlvart: kui filmitegijad meie ettepanekuga nõus ei ole, jääb projekt ära

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on konsultatsioonide aeg läbi, Los Angelesest Tallinnasse tipprežissööri Christopher Nolani linateost filmima tulnutele esitatakse sisuliselt ultimaatum. 

«Nii ei saa asju ajada. Algul oli juttu Laagna teest, nüüd tahavad kinni panna veel terve rida olulisi tänavaid,» ütles Kõlvart neljapäeva pärastlõunal Postimehele. 

Linnajuhid olid Kõlvarti sõnul valmis välja tulema Laagna tee sulgemist puudutava otsusega, kui ootamatult lähenesid filmitegijad kaks päeva tagasi lepingu mustandiga, kuhu oli sisse kirjutatud veel hulga soove.

«Meile tundub, et läbirääkimisteks aega pole. Tuleme välja enda ettepanekuga ja see saab olema lõplik,» ütles ta lisades, et kui see filmitegijatele ei sobi, siis jääb projekt ära.

Kõlvarti sõnul tehakse ettepanek Nolani meeskonnale hiljemalt järgmise nädala alguses. «Selleks ajaks peavad meie spetsialistid tulema välja otsuse ettepanekuga,» ütles Kõlvart.  

Loe lähemalt Postimehest.

Allfilm pole filmitegijate poolset seisukohta siiani esitanud.

Täiendatud kell 14:37: Kõlvart kommenteerib kokkuleppe seisu linnavolikogu istungil

Linnapea Mihhail Kõlvart «ütleb ilmselt midagi detailsemat nende põhjuste kohta, miks kokkulepet pole veel sündinud» linnavolikogu istungil, mis algab kell 15, sõnas Tallinna linnavalitsuse nõunik Priit Simson.

Täiendatud kell 13:05: Vaikus

Allfilm pole jätkuvalt kommentaari andnud, paludes aega olukorda selgitada. «Uus info,» sõnab Allfilmi produtsent Madis Tüür linnavalitsuse kokkuleppe vaidlustamise kohta lakooniliselt. Teade väidetud kokkuleppe kohta linnaga on Allfilmi Facebookis jätkuvalt üleval. Tallinna linnavalitsuse nõunik Priit Simson sõnas, et linnal pole hetkel avalikkusele rohkem midagi öelda.


Täiendatud kell 12:23: Linna pressiteade lükkab Allfilmi teate ümber

«Teated juulikuistest filmivõtetest Laagna kanalis on ennatlikud, sest kokkulepet filmitegijatega veel pole,» ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. «Tänaseks pole kokkulepet sõlmitud, seega pole ka mingit kindlust selle osas, et Laagna teel filmivõtteid tuleb. Pole ka kokku lepitud ajagraafikut võtete läbiviimiseks. Seega on filmivõtted suure küsimärgi all ja kõik vastupidised teated on ennatlikud,» ütles Mihhail Kõlvart. «Viimastel päevadel me oleme pakkunud erinevaid lahendusi. Meil on hea meel, et Christopher Nolani filmimeeskond mõistis, et neljanädalane Laagna tee täielik sulgemine ei ole meiega läbiräägitav. Konsultatsioonid jätkuvad,» mainis Kõlvart. Linnapea ütles, et kuni kõik pole kokku lepitud, pole midagi kokku lepitud ja igasuguseid ennatlikke teateid ja kooskõlastamata tegevusi käsitleme me survestamisena.

Linnapea Mihhail Kõlvart pidas vajalikuks kokkulepe ka oma Facebooki lehel kehtetuks kuulutada: 
 

Algne info kell 10:55: Allfilm avaldab Facebookis teate, et Laagna tee kasutamise osas on linnaga kokkuleppele jõutud

«Nagu juba teada, oleme Tallinna linnavalitsusega tegemas tihedat koostööd Christopher Nolani mängufilmi «Tenet» võtete korraldamisel, sealhulgas võimaluse otsimisega filmimiseks Laagna teel. Viimastel kuudel oleme pidanud läbirääkimisi erinevate linnavalitsuse osakondadega liikluse ja muu logistika korraldamise osas seoses filmivõtetega. Koostöös linna juhtkonnaga oleme leidmas tasakaalupunkti Tallinna ja Eesti näitamise filmis ja võimalike ebamugavuste vahel, mida linnas filmimine võib tekitada. Laagna tee sulgemist soovisime algselt neljaks nädalaks. Konstruktiivsete läbirääkimiste tulemusena linnaga oleme leidnud võimaluse Laagna tee kasutamise vajadust oluliselt vähendada, kombineerides ajutisi tee sulgemisi, ümbersuunamisi ja liikluse möödajuhtimist. Kompromissina läbitöötatud plaan võimaldab meil Tallinnat ja Laagna teed filmis näidata, arvestades maksimaalselt linnaelanike vajadustega. Meil on hea meel, et oleme jõudnud punkti, mil saame alustada Tallinnas filmimisega ning oleme tänulikud linnapea Mihhail Kõlvarti, Tallinna linnavalitsuse ja transpordiameti toe ja konstruktiivse koostöö eest. Samuti täname Eesti Filmi Instituuti ja Kultuuriministeeriumi, kes on olnud suureks toeks meie võtete toimumiseks Tallinnas,» seisis Allfilmi teates.

Allfilmi kohaselt on Laagna tee ümbersuunamiste ja ajutiste sulgemiste üldine plaan järgmine:

- esmaspäevadel ja teisipäevadel on Laagna tee liiklusele täielikult avatud;
- kolmapäevast reedeni tipptundidel on Laagna tee põhja pool ühistranspordile ja erasõidukitele kasutatav ühes suunas sõitmiseks – hommikul suunaga kesklinna ja õhtul suunaga kesklinnast välja;
- kolmapäeval ja neljapäeval kl. 10-16.30 on Laagna tee suletud;
- reedel on Laagna tee suletud kella kl. 10-15.30;
- nädalavahetustel on Laagna tee liiklusele täielikult suletud.

Muudatused liikluskorralduses toimuvad Allfilmi teate kohaselt ajavahemikus 10. – 28. juuli.

«Meil on hea meel eduka castingu üle, mille vastu on olnud tohutu huvi – osalenud on üle 12 000 inimese, kellest enam kui 4000 saavad võimaluse osaleda filmivõtetel - see saab kindlasti olema meeldejääv kogemus. Oleme äärmiselt tänulikud kõikidele tallinlastele, kes töötavad filmi tehnilises meeskonnas, toetavad logistikaga, samuti toitlustuse- ja transpordiettevõtetele ning lugematul hulgal teistele kohalike ettevõtetele ja tudengitele, kes on juba panustanud ja teevad tööd selle filmi sündimise heaks. Soovime tänada Tallinna linnavalitsust suure toe eest, mis nad filmimisele on andnud. Filmitegijatel on hea meel elada ja töötada meie kaunis linnas järgmise kuue nädala jooksul, loodetavasti saame tuleval aastal praeguse töö tulemusena valmivat filmi suurel ekraanil ühiselt nautida,» kirjutas Allfilm.

Tagasi üles