Oma lapsepõlvest filmi väntamine aitas Jonah Hillil solvangutest üle saada: mind nimetati paksuks, jäledaks ja koledaks

Jonah Hill filmi «Mid90s» võttel

FOTO: A-One Films

Hiljuti Eesti ekraanidele jõudnud südamliku ajastufilmi «Mid90s» režissöör Jonah Hill avab filmi väga isiklikke tagamaid. 

Kuigi ta on kaasa teinud tunnustatud draamades «Wall Streeti hunt» ja «Ära muretse, ta ei jõua jalgsi kaugele» ning arvukates komöödiafilmides, pidi Hollywoodi näitleja ja koomik aastaid kuulama solvanguid oma välimuse kohta. Nüüdseks oma välimuse ja stiili muutmisega kõiki üllatanud näiteja meenutab aegu, mil ta kannatas filmitööstuse pilgete all, ja kuidas tema režissööridebüüt «Mid90s» aitas tal jalule tõusta.

Oma debüütfilmi «Mid90s» hakkas Jonah Hill tegema neli aastat tagasi. Filmi tegemise ajal andis ta koos tootjafirmaga välja ajakirja «Inner Children», milles uuris 12 tuntud isikult, kuidas nad õppisid ennast armastama. «Ma sain kuulsaks hilisteismelisena ning pidin suure osa oma elust kuulama, kuidas mind nimetati paksuks, jäledaks ja koledaks. Alles nende viimase nelja aasta jooksul, kui ma kirjutasin ja lavastasin oma debüütfilmi «Mid90s», taipasin, kuidas see oli mind haavanud ja mu vaimsele seisundile mõjunud,» kirjutas Jonah Hill ajakirja eessõnas.

«Minu film «Mid90s» on oskusest armastada iseennast ja leida inimeste ring, kes aktsepteerivad sind sellisena nagu sa oled. Kulus hulk aega, enne kui suutsin endale tunnistada, et olen isiksus, looja. Lõpuks ometi suudan end väljendada nii nagu tahan, mitte nii, nagu minult ootavad teised,» rääkis Hill Ellen DeGenerese jutusaates.

Jonah Hill filmi «Mid90s» võttel

FOTO: A-One Films

Oma muutunud välimusega üllatas Jonah Hill esmakordselt filmi «Edu valem» esilinastusel. Selles filmis oli tema ekraanipartneriks Brad Pitt ise. Selles ajast saadik on näitleja välimus pidevas muutumises ‒ kord ta kaotab kaalu, siis jälle võtab juurde. Ühes intervjuus tunnistas Hill, et pöördus nõu saamiseks hea kolleegi Channing Tatumi poole, kellega osaleti ühiselt filmides «21 Jump Street» ja vendade Coenite lavastatud loos «Ole tervitatud, Caesar!». «Tahaksin väita, et tegin midagi hullumeelset, võtsin mingi võlutableti. Tegelikult käisin dietoloogi juures, kes suunas mind oma elukombeid muutma,» jagas Hill oma välimuse kohta infot ABC uudistele. «Kõik mu sõbrad käisid ülikoolis, sellepärast elasin minagi nagu korporatsioonikutt ‒ jõin õlut ja sõin pitsat,» meenutas Jonah Hill oma nooruspõlve.

Nüüd teeb ta päevas vähemalt 100 kätekõverdust, jookseb ja harrastab poksi New Yorgi spordiklubis, kus teda poole aasta eest märkasid fotograafid. Samuti vahetas koomik pitsa tervislikuma toidu vastu ‒ nüüd leiab tema menüüst suši koos värskete juurviljadega.

Johan Hill

FOTO: ADAM BERRY / EPA


Üle kümne aasta tagasi komöödiaga «Superbad - ülikõva!» areenile tõusnud ja draamadega «Edu valem» (Moneyball) ja «Wall Streeti hunt» (The Wolf of Wall Street) parima kõrvalosatäitja Oscarile kandideerinud Jonah Hill on koostööd teinud selliste nimekate režissööridega nagu Martin Scorsese, Gus Van Sant ja vennad Coenid. Seekord istus ta ise lavastajatooli, et teha nostalgiline film rulatajatest, kes kasvasid üles 90ndate aastate keskel.

Film viib meid suvisesse Los Angelesse 90ndate aastate keskel, mil 13-aastane Stevie (Sunny Suljic, «Püha hirve tapmine») satub vaimustusse rulatajatest, hangib laua ning asub uute sõprade seltskonnas kodukandi tänavaid ja parke vallutama. See oli aeg, mil telekast vaadati ninjakilpkonni, nutitelefonid olid kauge tulevik ja igas peres polnud arvutitki. Kohtuti sõpradega, kakeldi vendade-õdedega ja astuti vastu võimukandjatele. Režissöör Jonah Hilli jaoks olid 90ndad teismeliseiga, mil ta kuulas räppi ja tahtis saada samasuguseks lahedaks Los Angelese rulatajaks.

«Mid90s»

FOTO: A-One Films Estonia

««Mid90s» tuleb otse mu südamest,» on koomikust režissöör öelnud. Nostalgilise õhustiku 90ndate keskpaigast loob filmi muusika, mille valimisel oli suur roll režissööril endal. Kõlavad Nirvana, Morrissey, The Pixies ja hip-hopi iidolid Wu-Tang Clan, RZA ja Nas – seda muusikat teavad kõik 90ndate aastate noored. Kuna muusikateoste autoriõiguste ostuks ei olnud filmitegijatel piisavalt raha, pöördus Jonah Hill isiklikult artistide poole ja küsis laulude kasutamiseks luba.

«Kõigepealt võtsin ühendust Morrisseyga. Arvasin, et kui tema on nõus, küll siis on teised ka. Ta vastas väga kenasti ja soovis mulle edu sõnadega, et ei suuda ära oodata, millal »Mid90s« ekraanidele jõuab. Ma oleks peaaegu istuli kukkunud! Ta ütles »Mid90s«, minu filmi pealkirja!» rääkis Jonah Hill ajakirjale Vogue antud intervjuus. Lisaks hoolikalt valitud lauludele 90ndatest, leiab filmi heliribalt ka neli originaallugu, mille autoriteks on «Sotsiaalvõrgustiku» filmimuusika eest Oscari võitnud Trent Reznor ja Atticus Ross. 

«Mid90s»

FOTO: A-One Films Estonia

Soovides filmis näidata autentset rulatajate atmosfääri, suundus Jonah Hill koos kaasprodutsendi ja rulataja Mikey Alfrediga näitlejate otsinguil esmalt rulaparkidesse. Noorte rulatajate hulgas oli ka filmis hiljem peaosa saanud Sunny Suljic. Näinud tollal 11-aastast poissi Yorgos Lanthimose «Püha hirve tapmises», oli Hill kindel, et on leidnud oma filmi peaosalise. Kamba liidrit kehastab professionaalne rulataja Na-kel Smith, kes muusikuna on koostööd teinud ka räppar Tyler the Creatoriga. Lisaks rulatajatele teevad filmis kaasa Lucas Hedges (Oscari-nominatsioon filmist «Manchester by the Sea») ja Katherine Waterston («Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd»).

Nostalgilise noortefilmi «Mid90s» eellinastus toimub 5. juunil kinos Artis koostöös tuleva aasta 8. ja 9. veebruaril Tallinnas Saku Suurhallis toimuva maailmakuulsa rula- ja BMX-võistlusega Simple Session, mis igal aastal Eestisse sadu tuntud rulatajaid ja trikirattureid toob. Liitu kinoseansiga Facebookis ja kutsu ka sõbrad kaasa!

Apollo Kinodes alates 7. juunist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles