Probleem või kavalus? «Prints Zamundast» järjefilmi ilmumine lükati edasi

«Prints Zamundast»

FOTO: IMDB

Eestis pühadefilmiks kujunenud 30 aasta tagune komöödiafilm «Prints Zamundast» saab, kuigi see paljudele naljana tundus, vanade heade Eddie Murphy ja Arsenio Halliga järjefilmi. Augustis ilmuma pidanud film lükatakse tänase seisuga aga edasi. Kas tegu on probleemi või kavalusega?

Kui algselt pidi film kinodesse jõudma 7. augustil 2020, siis uueks kuupäevaks on hoopiski 18. detsember 2020 ehk Akeemi lugu tuleb publiku ette sobilikult enne jõule. Arvestades, et just jõulufilmiks film kujunenud on, annab loole justkui mingi järgnevuse loogika kohaselt eelise. Ent teisalt on karm tõde ka see, et jõulusid sihivad teisedki suured filmid ning uue leviplaani kohaselt konkureerib film otseselt Spielbergi suurejoonelise «West Side Story» uusversiooniga, «Kruudide» järje ning ka «Cruella» looga.

Eddie Murphy Akeemina filmis «Prints Zamundast»

FOTO: IMDB

Paramount Picturesi 1988. aasta filmis kehastas Murphy New Yorgi Queensi linnaosas koos oma teenija Semmiga lihtinimese elu mekkivat Aafrika Zamunda kuningriigi printsi Akeemi, kes otsis seal endale väärilist pruuti, kelle ainus huvi ei oleks tema võim ja rikkused. The Deadline teatab, et järjes otsib Akeem Ameerikas oma poega, kellest peaks saama Zamunda troonipärija. 

Järg «Prints Zamundast 2» ehk «Coming 2 America» lavastajaks on kinnitatud režissöör Craig Brewer ning armastatud rollides peaks lisaks täna 63-aastasele Hallile ja 58-aastasele Murphyle (kes ühtlasi filmi produtsent) üles astuma mitmed esimese filmi näitlejad, kuid kinnitatud on hetkel vaid Zamunda kuningat Jaffe Jofferit mänginud 88-aastane vanameister James Earl Jones. Muuseas, Jones annab taaskord hääle ka suvel ilmuva «Lõvikuninga» uusversiooni lõvikuningas Mufasale – nii nagu 1994. aasta joonisfilmiski.

«Prints Zamundast»

FOTO: IMDB

Üks näitleja, keda kindlasti järjes ei näe, on Akeemi ema, kuninganna Aoleoni rollis üles astunud Jamaica päritolu Madge Sinclair, kellel diagnoositi 80ndate alguses leukeemia, mida ta ka vaatajate teadmata kuningannana põdes. Ta suri 1995. aastal 57-aastasena, olles ühena oma viimastest töödest andnud hääle Mufasa kaasale, Simba emale ehk lõvikuninganna Sarabile. 

Tagasi üles