Kibe hetk: Miks küll seriaalitäht Katherine Langfordi roll «Tasujad: Lõppmängust» välja jäeti?
Spoilerid!

Katherine Langford

FOTO: Emma McIntyre / AFP / Scanpix

Netflixi ülipopulaarse seriaali «13 Reasons Why» peategelast kehastanud 23-aastane Austraalia näitlejanna Katherine Langford sai pikalt nautida kuulsust «Tasujad: Lõppmängu» näitlejate hulka kinnitatud uute staaride seas. Ometi tõusev staar tõenäoliselt maailma kõigi aegade edukaimaks filmiks osutuvas Marveli lõpumadinas ekraaniaega ei saanudki. Mis küll katkestas noore näitlejanna koomiksifilmide karjääri nõnda järsult?

Juba ammu spekuleeriti Langfordi võimaliku rolli kohta saaga lõpufilmis ning paljudes fännides tekitas skepsist filmitegijate plaan viimases loos täiesti uut tegelast tutvustada, kirjutab SlashFilm. Paljud aga uskusid, et Langfordi näol võib alguse saada uus generatsioon Tasujaid või siis asub ta mängima Cassie Langi varasemat versiooni, kellest saab Stature, või Kate Bishop, kes tulevikus peaks oma Hawkeye-liini debüüdi tegema. Kui film aga lõpuks ilmavalgust nägi, polnud Langfordi aga kuskil ning kõik teoorias luhtas.

Režissöörid Anthony ja Joe Russo selgitasid MTV podcastis «Happy Sad Confused», miks nii läks. Selgub, et Langford pidi kehastama ühes tulevikuvisioonis Tony Starki tütre Morgani (keda filmis kehastab pisike näitlejatar Lexi Rabe) teismelist versiooni.

«Meil oli mõte, et saadame Tony metafüüsilisse n-ö tulevikkude vahejaama, kuhu ta satub Thanose sõrmenipsu peale. Seal oleks ta pidanud kohtuma oma tütrega, kes on juba nooreks naiseks sirgunud,» selgitas Joe Russo.

Tegu oli sama müstilise paigaga, kus Thanos nägi oma tütre Gamora nooremat versiooni, kelle ta oli ohverdanud, et saada kätte Hingekivi. «Igaviku sõja» visuaalide boss Kelly Port kirjeldab seda mitte kui füüsilist paika ega isegi mälestust, kuivõrd sisemist mõõdet, kus tegelane justkui oma hinges asju klaarib.

Kuigi Thanose puhul võis see isegi toimida, siis leidsid Russod, et sedapuhku polnud efekt sugugi nii mõjuv ning oleks vaatajaid üksnes segadusse ajanud.

«Saime aru, et tal ei olnud oma teismelise tütrega emotsionaalset seost,» sõnas Anthony Russo. «Tahtsime, et tütar oleks talle justkui andestanud ja hingerahu andnud, aga see oleks kõik väga keeruliseks ajanud,» lisas Joe Russo.

Kuldgloobusele nomineeritud noorest näitlejannast on mõistagi kahju – tegu võinuks olla ajaloolise karjäärivõimalusega. Küll aga näeme teda juba peagi vähemalt samavõrra väärikas seltskonnas suurel ekraanil juba krimidraamas «Knives Out», kus Langford mängib kõrvuti Bondi-filmi staaride Daniel Craigi ja Ana de Armase, Chris Evansi, Don Johnsoni, Jamie Lee Curtise, Michael Shannoni ja oma kaasmaalase Toni Collette'iga.

Tagasi üles