Kriitikud säutsuvad: Lõpuks nähtud! Mida arvasid tähtsad välismaa kinoninad Marveli Tasujate lõpumadinast?

Näitleja Chris Pratt «Tasujad: Lõppmäng» maailma esilinastusel

FOTO: Mario Anzuoni / Reuters / Scanpix

Südaööl vastu reedet meilgi esilinastuv «Tasujad: Lõppmäng» maailma esilinastus toimus sel esmaspäeval Los Angeleses, kus Marveli suurejoonelist filmi said esimeste seas näha muuhulgas ka kõige olulisemad filmiajakirjanikud-kriitikud, kel oli luba oma emotsioone spoileritevabalt sotsiaalmeedias kajastada. Vaatame üle, millised on asjatundjate esmased reaktsioonid!

Juhtiva koomiksiväljaande Comicbooki üks tegijatest ning tohutu Marvelifänn Brandon Davis nuttis ja naeris filmi vaadates nii kõvasti, et tema meelest olevat tegu üle ootuste filmi ja ideaalse kulminatsiooniga kogu Marveli kinouniversumile. «See on rabav film. Ma pole midagi sellist varem näinud. See film on kõike, mida ma tahtsin, jääb veel ülegi!»

Filmiportaali Rotten Tomatoes peatoimetaja Joel Mearese spoilerivaba ja lakooniline säuts kinnitab, et fännid pööravad selle filmi peale s***ks ära.

Kinopiletite suurima USA müügikeskkonna Fandango toimetaja Erik Davis kiidab filmi lõppu ning leiab, et tegu on suurepärase finaaliga 22-filmisele saagale, kuna lugu vaadates selgub nii mõndagi ka eelmiste linalugude kohta.

Slash Filmi toimetaja Peter Sciretta puhkesfilmi ajal 5-6 korda nutma ning leiab, et film «teenindab» fänne suurepäraselt, pakkudes rohkelt emotsionaalselt rahuldust. 

Movie Trivia Shmoedown looja Kristian Harloff pole nii emotsionaalne kui eelmised arvustajad, ent sisu jääb samaks: superfilm!

The Wrapi filmiajakirjanik Beatric Verhoeven üllatus, et ükski kinno kaasa võetud teooria ei pidanud paika ning film rabas põhjalikult.

Collideri videotoimetaja Dennis Tzeng kiidab ka filmi huumorisoont – see on kahtlemata suhteline ja maitse asi, ent siiski.

New York Times'i Dave Itzkoff sattus kinos tunnetekeerisesse, mis tipnes sooviga, et Tony Stark oleks ta isa. 

Variety ajakirjanikud Matt Donnelly ja Ramin Setoodeh tunnistasid asjaolu, et kinosaalis pisaraid jagus. «Marvel ja Disney võivad uhked olla!»

Marveli Universumi 26. aprillil kinodesse jõudev superkangelaste finaalheitlus «Tasujad: Lõppmäng» (Avengers: Endgame) müüb üle planeedi kinosaale välja nii mis mühiseb ning purustab asjatundjate hinnangul avanädalavahetusel kõik tuntud ja tundmatud rekordid. Ootusele annab lisaks hoogu äsja avaldatud filmiklipp, mis põnevust veelgi üles kütab.

Vaata filmiklippi:

Uus film jätkab sealt, kus viimane pooleli jääb ehk Universum on varemeis, sest Thanos (Josh Brolin) tegi täpselt seda, mida lubas, pühkides ühe sõrmenipsuga minema poole kõigist elusolenditest. Kapten Ameerika (Chris Evans), Raudmees (Robert Downey Jr.), Must Lesk (Scarlett Johansson), Thor ja teised allesjäänud Tasujad koondavad oma read, et pöörata tagasi Thanose poolt tehtu ning taastada kord universumis.

Eepiline ulmeseiklus «Tasujad: Lõppmäng» on suurejooneliseks finaaliks 2008. aastal «Raudmehega» alanud saagale. 

Apollo Kinodes alates 26. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles