Edetabel: Saksa teadlaste rehnut ennustab, kes «Troonide mängus» järgmiseks maha lüüakse

Sophie Turner Sansa Starkina «Troonide mängu» seitsmendal hooajal

FOTO: Helen Sloan / AP/Scanpix

Elus on kolm kindlat asja: surm ja maksud...ja see, et «Troonide mängu» igas osas leiab keegi oma otsa. Kui sarja kaheksanda ehk viimase hooaja avaosa on fännid lõppmängu suhtes viimseni pingest üles kruvinud, siis Münchenis otsustas üks teadlaste tiim end mõistatamisest säästa.

Müncheni tehnikaülikooli meeskond töötas välja algoritmi, mis paneb tegelaste hukkumise tõenäosuse paika: täpsemalt arvutab see välja, milline on iga tegelaskuju tõenäosus kõik kuus viimase hooaja episoodi üle elada, vahendab Comicbook.

Selleks söödeti arvutisse sisse hulgaliselt infot kõigi tegelaste kohta, kes sarjast läbi käivad, sealhulgas karakteri olulisus, sugupuu, suhted, sugu, auaste ja muu säärane.

Algoritm ennustab, et kõige suurem tõenäosus lõpuni ellu jööda on Daenerysel, kelle puhul olevat vaid 0,9%-line surma saamise tõenäosus. Praktiliselt võiks juba hingekella lüüa aga Bronnile, kelle lusikas lendab 93,5%-lise tõenäosusega nurka juba järgmises osas. 

Algoritmi ellujääjate edetabeli esiotsast leiab veel Tyrioni, Varyse, Sami ja Jaime'i. Karta tasuks aga lisaks Bronnile aga Starkide pere Sansal ja Branil.

FOTO: got.show

Põnevale uurimusele on pühendatud lausa terve veebileht nimega «Jää ja andmete laul» (viitega George R. R. Martini romaanisarjale, mille põhjal seriaal loodi), kust leiab kõikide tegelaste ellujäämise näitajad ning samuti lähema kirjelduse algoritmi loomise meetodi kohta.

Olgu öeldud, et sarnane teaduslik ennustus olevat tehtud ka aastal 2016, mis ennustas Daenerysele 96% tõenäosust surma saada, ent draakoniemand on siiani elus ja terve. 

Tagasi üles