Nädala uued filmid: Humoorikad pangaröövid, spermapangapapa, haiglaromantika, keskealiste abielukoomika ja mehhiko nutunaine

«La Llorona needuse» näitlejad Jaynee-Lynne Kinchen ja Roman Christou filmi esilinastusel

FOTO: Joseph Gotfriedy/Broadimage/Scanpix

19. aprill toob Apollo Kinodesse seitse uut filmi, mille hulgast leiab nii toreda lastefilmi, noorteromantikat, ajaloolist draamat, keskealiste abielukoomikat, Ladina-Ameerika õudust ning lausa kaks röövikomöödiat.

Huvitav film: Absurdi ja musta huumorit täis krimikomöödia «Stockholm» jutustab kummalisest pangaröövist 70ndate Rootsis 

Krimikomöödia «Stockholm» (Stockholm) jutustab ära loo, mille järgi sai nimetuse kuulus «sündroom», kus pantvangi ja vangistaja vahel tekib sõltuvussuhe.

Läinud aastal Paul Schraederi filmis «First Reformed» suurepärase rolli teinud Ethan Hawke paistab olevat tegemas suuremat sorti nn comeback'i, kuna näitleja on üles astumas linaloos, mis tõotab ühe vägagi vaimukat vaatamist ning pakkudes seejuures omamoodi ajalootundi.

Hawk astub koos Millenniumi-saaga lugude Lisbeth Salanderi tegelaskujuna tuntud Noomi Rapace'i kõrval üles musta huumoriga vürtsitatud draamakomöödias «Stockholm», mis on inspireeritud 1973. aastal tõestisündinud absurdsevõitu pangaröövist ja pantvangikriisist, millest Daniel Lang kirjutas 1974. aastal New Yorkerile artikli «Panga draama». 

Lars Nystrom (Hawke) üritab maskeeritult Stockholmis panka röövida. Ta võtab seal inimesed pantvangi, et sõpra Gunnarit (Strong) vanglast päästa. Pantvangide hulgas on ka abikaasa ja kahe lapse ema Bianca (Rapace). Läbirääkimised uurijatega jooksevad rappa, kui peaministri nõudel ei luba politsei Larsil pantvangidega lahkuda. Tundidest saavad päevad ja Lars peab pantvange ähvardama, samas aga ka nende heaolu ja ohutuse tagama. Pantvangidel tekib vangistajaga ärev suhe, mis on iseäranis keeruline Biancale, kel Larsi hoolivat loomust nähes temaga tugev side tekib. See side panigi aluse psühholoogilisele fenomenile nimega Stockholmi sündroom.

Režissöör Robert Budreau film esilinastus läinud aastal Tribeca filmifestivalil ning teenis juba eos ära positiivsed arvustused. 

Apollo Kinodes alates 19. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Draamas «Geenius ja hullumeelne» asuvad Sean Penn ja Mel Gibson hullumajaseinte kiuste sõnaraamatut looma

Emotsionaalses draamas «Geenius ja hullumeelne» (The Professor and the Madman) saavad ekraanil kahe habetunud keelemehena kokku armastatud näitlejad Mel Gibson ja Sean Penn.

Professor James Murray (Mel Gibson) seisab 19. sajandi teisel poolel silmitsi meeletult ambitsioonika ettevõtmisega: panna kokku Oxfordi inglise keele sõnaraamat, kogudes kaante vahele kõik inglise keeles kasutusel olevad sõnad. Ootamatu abi saabub kümne tuhande sissekande kujul, mille on kirja pannud Yale'i ülikooli endine õppejõud, dr. William Minor (Sean Penn). Mida Murray ei tea, on tõsiasi, et tapmises süüdi mõistetud ja hulluks tunnistatud Minor kannab parasjagu vabaduskaotust Broadmoori vaimuhaiglas. Üks geenius tuleb aga hingesugulase ära ega lase end teiste arvamusest häirida, pannes aluse vägagi ootamatule koostööle.

Apollo Kinodes alates 19. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Armunute traagika: Südamlikus noortefilmis «Kolm sammu sinuni» võib saatusekaaslasest kallima puudutus tappa

Noortefilmis «Kolm sammu sinuni» (Five Feet Apart) tuleb kahel teismelisel armunul tulla toime tõsiasjaga, et teineteise puudutus võib olla eluohtlik.

Nii nagu iga teinegi 17-aastane, on Stella Grant (Haley Lu Richardson) sõltuvuses oma sülearvutist ja armsatest sõpradest. Kuid erinevalt eakaaslastest veedab ta suurema osa oma ajast haiglas, kuna põeb eluohtlikku kopsuhaigust – tsüstilist fibroosi. Tüdruku päevad on täis rutiini, piiranguid ja enesedistsipliini, kuid kõik see pannakse tõsiselt proovile, kui Stella kohtab eriti nunnut haiglakaaslast, kutti nimega Will Newman (Cole Sprouse). Nende tõmme on momentaanne, kuid paraku peavad noored hoidma turvalist vahemaad vältimaks teineteise nakatamist oma haiguspisikuga.

Mida rohkem armastus süveneb, seda enam kasvab kiusatus heita reeglid ja turvanõuded kõrvale ning lasta end tunnetest kaasa viia. Olukorra muudab keeruliseks ka Willi hoolimatu suhtumine oma raviplaani. Stellal õnnestub järkjärgult innustada Willi elama nii täisväärtuslikku elu kui parandamatu haigusega noortel see vähegi võimalik on. Kas neiu suudab oma armastatu päästa, kui poisi põgusaimgi puudutus võib olla eluohtlik?

Peaosades Netflixi seriaalist «Riverdale» tuntud tulikuum Cole Sprouse ning tõusev tele- ja kinotalent Haley Lu Richardson (Split, 2016). 

Apollo Kinodes alates 19. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Auru all abielupaar kraabib hoogsas komöödias «Vintis vanemad» sullerinippidega raha kokku

Hoogne komöödia «Vintis vanemad» (Drunk Parents) paneb hea ja paha lapsevanema mõisted uuesti kaalule, tuues ekraanile vahva ekraanitandemi Alec Baldwini ja Salma Hayeki.

Hayek ja Baldwin kehastavad abielupaari, kes hauvad viskiklaasis jääkuubikuid kolistades välja üha uusi ja aina kahtlasemaid ja riskantsemaid viise, kuidas naabruskonnas kinnisvaraga raha kokku ajada – ikka lapse nimel! Mõistagi ei lõpe see kõik kohutavalt naljakate tagajärgedeta.

Apollo Kinodes alates 19. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Vahvas saksa lastefilmis «Väike preili Dolittle» sööstab loomadega kõnelev tüdruk elevandiröövleid lõksu püüdma

Loomadega kõnelev tüdruk ei suuda saksa lastefilmis «Väike preili Dolittle» (Liliane Susewind - Ein tierisches Abenteuer) just kuigi kaua oma erilist annet saladuses hoida, kui tema uues kodulinnas loomad kaduma hakkavad.

11-aastane Liliane «Lilli» Susewind oskab loomade keelt. See pidi jääma ainult tema ja ta vanemate teada. Tüdruku fenomenaalne oskus toob aga pidevalt pahandusi ning jälle on pere sunnitud kolima. Lilli tõotus uues elukohas oma saladust hoida muutub võimatuks, kui kohalikust loomaaiast röövitakse elevandibeebi Ronni. Lilli ja tema uus klassikaaslane Jess satuvad Ronni päästmise käigus pöörasesse seiklusse. Peagi selgub, et ohus on ka teised loomad.

Film on dubleeritud eesti keelde.

Apollo Kinodes alates 19. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

 

Rikkurpapa värbab vene märulikomöödias «Miljard» oma spermapangalapsed panka röövima

Humoorikas ja põnevust täis vene märulikomöödias «Miljard» (Миллиард) aitavad spermapanga lapsed seadusesõlme sattunud miljardär-papal oma varandust tagasi näpata.

Kui te olete muretus nooruspõlves olnud spermapanga doonor, siis on üpris tõenäoline, et kui tulevikus on teist saanud ulmeliseselt rikas ettevõtja, siis võib keegi teile tänaval juurde astuda ja öelda: «Tere, isa!». Sellise olukorra vältimiseks kirjutab hurmur ja naiste lemmik, kuid vastiku iseloomuga pankur Matvei Levin (Vladimir Maškov) kogu oma varanduse oma hea sõbra ja äripartneri nimele. Ta teeb seda selleks, et ei peaks vara jagama ootamatult väljailmunud lastega. Paraku äripartner sureb ja Matvei kaotab kogu oma maise rikkuse. Ta mõistab, et raha tagasisaamiseks tuleb tal röövida omaenda panka Monte Carlos, kus on hoiul dokument, mis tõestab, et just tema on varanduse ainuomanik. Paraku tundub see võimatu missioonina, kuna kõik ta endised alluvad vihkavad teda ega kavatsegi meest aidata. Nüüd saab Matvei loota vaid oma «uute» laste peale. Mehel tuleb leida ühine keel oma täiskasvanud poegade ja tütardega, kes on kasvanud isata. Kuna keegi neist pole elus midagi suurt saavutanud, kuluks rikka isa lubatud miljard neile marjaks ära. Nüüd tuleb naiivsel häkkeril Koljal, buldooserijuht Georgil, psühholoog Eduardil, relvahull Olegil ja nende nutikal õel Ljudal saada ühtseeks pereks, et aidata papal oma raha tagasi saada. 

Apollo Kinodes alates 19. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Neid pisaraid ei maksa uskuda! «La Llorona needuses» jahib süütuid lapsi müütiline nutunaine

«Nunna» režissöör James Wani produtseeritud ning hiljuti ülimenuka õudusfilmide sarja «Kurja kutsumine» kolmanda järje režissööritooli päriva Michael Wani lavastatud «La Llorona needus» ühendab endas folkloori ja esmaklassilise ekraanihorrori.

Filmi tegevus toimub 1973. aastal Los Angeles, kui lesestunud kahe lapse emast sotsiaaltöötaja Anna Garcia kutsutakse üle vaatama üht kahtlaste asjaoludega juhtumit. Juhtunusse süüvides avastab ta hirmutavaid sarnasusi aga oma perekonda kimbutavate üleloomulike sündmustega. Kutsudes appi ravitseja, selgub, et Anna külje on end pookinud Ladina-Ameerika rahvapärimusest tuntud kummitus La Llorona (hääldub «la jorona») ehk Nutunaine, ning hirmuäratav tont ei peatu enne, kui Anna lapsed endaga viib – legendi kohalselt kaotas see kuri kummitus kord oma lapsed ning jäi igaveseks teiste omi jahtima ning tema nuttu kuulvatele elavatele õnnetust tooma. 

Apollo Kinodes alates 19. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles