Galerii: Meenuta traagiliselt lahkunud Heath Ledgerit, kes oleks täna saanud 40-aastaseks

Täna oleks 40-aastaseks saanud armastatud Austraalia päritolu, ent ka iiri ja šoti juurtega näitleja Heath Ledger, kes lahkus siit ilmast 6. veebruaril 2008.

Ledger leiti oma Manhattani korterist surnuna ning lahkamine tuvastas, et pikalt unetuse ja ärevusega kimpus olnud näitleja surma põhjustas kuue erineva rahusti ja valuvaigisti üledoos.

Ülimalt tundliku, andeka ja mitmekülgse näitlejana kehastas ta paljusid rolle alates romantilistest armastajatest kuni Marveli Jokkerina «Pimeduse rüütlis» (2009), mis tõi Ledgerile postuumselt parima kõrvalosa Oscari, Kuldgloobuse, BAFTA ja veel ridamisi auhindu.


Tema läbimurderolliks osutus ülimalt populaarne 1999. aasta noorefilm «10 põhjust sind vihata». 19-aastase Ledgeri muusikaline ülesastumine on üks 90ndate noortefilmide klassikalisemaid stseene:

Ledgeri elukaaslaseks oli alates 2004. aastast kuni surmani näitlejanna Michelle Williams, kellega astus koos üles palju kõmu tekitanud nn homokauboide filmis «Brokebacki mägi» (2005), mis mehele Oscari-nominatsiooni tõi. Neile sündis 2005. aasta oktoobris tütar.

Heath Ledger ja Michelle Williams lapsega jalutamas paar nädalat enne mehe surma.

FOTO: Ken Katz / Ken Katz/BuzzFoto.com

Tema viimaseks filmiks jäi «Doktor Parnassuse imaginaarium», mille võtete ajal näitleja lahkus.

Vaata näitleja viimast intervjuud:

Tagasi üles