Nädala uued filmid: Disney maagiline elevandipoeg, Pariisi räpased petised, pahelised politseinikud, eakate romantika ja uus Eesti fillm

Helen Mirren «Dumbo» esilinastusel Los Angeleses

FOTO: Mario Anzuoni / Reuters / Scanpix

29. märts toob Eesti kinodes ekraanile uue Eesti psühholoogilise põneviku, ajaloolist mürglit, politseidraama, kauaoodatud Disney elevandipoja uusversiooni ja rütmikalt romantilise «naistefilmi».

Uus Eesti film: Psühholoogilises draamas «Skandinaavia vaikus» lööb keset talvist maastikku lõkkele lahendamata minevik

«Risttuules» režissööri Martti Helde uue täispika mängufilmi keskmes on Põhjamaa inimesele loomuomane alalhoidlikkus ja vaikimine. See on lugu sellest, miks on meil nii raske end teineteistele avada. Ja mis juhtub meiega olukorras, kui vaikida pole lihtsalt enam võimalik. Trillerlike elementidega psühholoogiline draama räägib kahe tegelaskuju taaskohtumisest. Ühine teekond läbi talvise maastiku sunnib avama aastate eest toimunud vägivaldse sündmuse tagamaad. Lahendamata minevik juhatab tegelased valiku ette, mis määrab nende mõlema tuleviku.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Disney uusversioon klassikalisest joonisfilmist! Suurte kõrvadega elevandipoeg «Dumbo» maagiline seiklus

Tsirkuseomanik Max Medici (Danny DeVito) võtab tööle sõjast naasnud endise staari Holt Farrieri (Colin Farrell) ning tolle lapsed Milly (Nico Parker) ja Joe (Finley Hobbins), et nad hoolitseks vastsündinud elevandibeebi eest, kelle tohutud kõrvad muudavad ta esimesest hetkest vaatajate naerualuseks. Kui aga selgub, et just tänu neile kõrvadele suudab Dumbo lennata, tabab Medici virelevat tsirkust seninägematu publikumenu. See aga toob kohale värvika meelelahutusmagnaadi V.A. Vandevere'i (Michael Keaton), kes meelitab Maxi ja kogu tema trupi oma vastavatud meelelahutuskekusesse Unistustemaa. Dumbo partneriks areenil saab kuulus õhuakrobaat Colette Marchant (Eva Green) ning väikese londilise kuulsus aina kasvab. Ent siis saab Holt teada, et Unistustemaa särav pealispind varjab üsnagi süngeid saladusi...

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kingad jalga ja tantsima! Rütmikas «Gloria Bell» süstib keskealistesse vallalistesse uue nooruse usku

Oscari võitnud lavastaja Sebastián Lelio («Fantastiline naine», «Disobedience») stiilne romantiline komöödia «Gloria Bell» näitab, et armastust võib leida igal ajal, suhted pole eal lihtsad ja miski ei saa sind maha murda, kui vaid tantsimist jätkad. Gloria (Julianne Moore) on vabameelne lahutatud naine, kelle päevi täidab range kontoritöö ja öid lõbutsemine Los Angelese klubide tantsupõrandatel. Kui ta aga kohtab ühel õhtul Arnoldit (John Turturro), saab alguse ootamatu uus armusuhe, mis on täis nii tärkava armastuse rõõme kui ka kohtamiste, identiteedi ja perekonnaga seotud raskusi.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Ajalooline seiklusfilm «Pariisi keiser» sukeldub kurikaelte ja petiste räpasesse ja hämarasse maailma

Režissöör Jean-François Richet (keda nimetatakse ka prantsuse Ridley Scottiks) ning näitleja Vincent Cassel teevad pärast kümneaastast vaheaega taas koostööd ajaloolises seiklusfilmis «Pariisi keiser» (L'Empereur de Paris).

On Napoleon Bonaparte'i aeg. Eugène-François Vidocq (Cassel) on julm, kartmatu, kaval ja erakordselt andekas kurjategija, kes varastab, tapab ja röövib Pariisi pimedatel tänavatel. Et ta on ka väga sarmikas, keerleb tema ümber lakkamatult tolle aja kõige hurmavamaid kaunitare, kellest üht mängib veetlev Ukraina näitlejanna Olga Kurilenko. 

Vidocqi ei takista isegi kõige paksemad vanglamüürid. Kaval põgenemisplaan aitab tal pääseda Prantsusmaa kõige rangema valvega vanglast. See kõik teeb temast allilmaautoriteedi, mistõttu hulk ohtlikke kurjategijaid liitub, et talle vastu hakata. Pärast edukat põgenemist hakkab Vidocq kaupmeheks, et end maskeerida, kuid kliendid saavad peagi aru, et ta pole keegi muu kui kuulus vanglapõgenik. Nad süüdistavad teda väljamõeldud kuriteos ja annavad ta sandarmitele üles. Vidocq pakub võimudele aga abi ja vastutasuks vabaduse eest aitab neil puhastada tänavad petistest, varastest ja mõrvaritest, rajades järk-järgult terve kuritegevusega võitlemise impeeriumi. 

Eugène-François Vidocqi põnev elu oli filmi ja elulooromaani vääriline. Tema isiksus andis inspiratsiooni niisugustele kirjandusklassikutele nagu Victor Hugo, Honoré de Balzac ja Edgar Allan Poe. 

Tõetruu 1840. aasta Pariis, XIX sajandi kostüümid, suurepärane näitlejatöö, meeldejääv muusika – see kõik on maiuspala vaatajale, kes soovib näha tõsielusündmustel põhinevat head ajaloolist seiklusfilmi.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Märulirohke krimidraama «Näoga mööda asfalti» toob ekraanile Mel Gibsoni ja Vince Vaughni

Kaks veidi liiga innukat politseinikku asuvad märulirohkes krimidraamas «Näoga mööda asfalti» (Dragged Across Concrete) oma õigust neile omasel konarlikul moel taga nõudma.

Mida on üks mees valmis keerulisse olukorda sattudes tegema, et kanda hoolt oma perekonna eest? Selle probleemiga põrkab ühel päeval kokku karmikäeline «vana kooli» politseinik Brett Ridgeman (Mel Gibson), kes ühes oma lühikest süütenööri omava noorema paarimehe Anthony Lurasettiga (Vince Vaughn) on üht järjekordselt kahtlusalust tavapärasest veidi karmimalt kohelnud kui võib-olla viisakas oleks. Võib-olla poleks sellest muidu suurt midagi, üks inimjätis sai avansina paar võmmu, aga see kõik on toimunud uudishimuliku pealtnägija mobiiltelefoni filmimisulatuses ja peatselt on klipp sotsiaalmeedias ning õhtustes uudistes laineid löömas.

Kuna sellele järgneb 6 nädalat «palgata järelemõtlemisaega» ning peret on vaja kuidagi üleval pidada, koorubki meeste peas mõte endale ühe kriminaali käest õiglane kompensatsioon nõutada... Tuleb lihtsalt oodata õiget hetke. Kui aga see hetk saabub vägivaldsemalt ja jõhkramalt, kui kumbki mees oodata on osanud, peavad nad jooksu pealt otsustama, kas jääda oma esialgse plaani juurde või teha nii nagu on õige... Kes elab, kes sureb, kes saab rikkaks? Nende tegelaskujude saatuse kirjutavad kuulid.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Tagasi üles