Kuum kraam: Ilmus esimene meelitaja Tarantino kuldsete 60ndate filmile «Ükskord Hollywoodis»

«Once Upon A Time In Hollywood»

FOTO: IMDB

Ilmus esimene meelitus-tiiser Quentin Tarantino uuele filmile  «Ükskord Hollywoodis» (Once Upon A Time In Hollywood), mille peaosades Brad Pitt ja Leonardo DiCaprio.

Hetkel on juba pikalt suuresti saladuskatte all küpsenud Sony Picturesi filmiprojekt järeltöötluses ning näeb ilmavalgust juulikuus. Ekraaniloo kohta on seni avaldatud vaid mõned kaadrid, mis annavad aimu filmi 60ndate lõpu stilistikast. Üksjagu meedialainetust tekitasid ka esimesed vaated Margot Robbie'st Charles Mansoni jüngrite käe läbi hukkunud Sharon Tate'ina.

Filmi tegevus leiab aset stilistiliselt mahlakal 1969. aastal, kus kustuv vesterni-teletäht Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ja tema pikaajaline dublant Cliff Booth (Brad Pitt) suunduvad tagasi Hollywoodi õnne otsima – on seal ju parasjagu kätte jõudnud vabameelne ja hipilik kuldajastu ning väljavaated igati sillerdavad. Neil on alguses küll raskusi, kuid õnneks on Rickil üks kuulus naaber – Sharon Tate (Margot Robbie). Mõlemate meeste tegelaskujud on välja mõeldud, ent filmist jooksevad läbi mitmed tegelikult eksisteerinud isikutel põhinevad tegelaskujud, nagu ka viimane ehk Sharon Tate.

«Töötasin selle käsikirja kallal viis aastat. Olen Los Angeleses elanud suurema osa oma elust, sealhulgas aastal 1969, kui olin 7-aastane. Olen väga põnevil, et rääkida selle Los Angelese ja Hollywoodi lugu, mida enam ei ole,» on Tarantino intervjuus öelnud. Filmi pealkiri aga olevat austusavaldus Tarantino lemmikžanrile, milleks on spagetivestern, ning täpsemalt Sergio Leonele ning tema filmidele «Once Upon a Time in the West» ja «Once Upon a Time in America».

Filmis näeb ilmselt üles astumas ka hiljuti lahkunud Luke Perryt, kes kehastab filmis Scott Lancerit – tegelast aastatel 1968-1970 USA telekanalil CBS jooksnud vesterni-telesarjast «Lancer» (analoogiline Eestiski jooksnud «Bonanzaga»).

Kahekordse Oscari-võitja Tarantino jaoks on tegu üheksanda soolofilmiga ning taaskord on kultuslavastaja suutnud enda ümber koondada nimeka näitlejate nimistu. Filmis astuvad lisaks juba eelnimetatuile üles Dakota Fanning, Al Pacino, Kurt Russell, James Marsden, Tim Roth, Emile Hirsch, Damian Lewis, Bruce Dern, Michael Madsen, Damon Herriman, Lena Dunham, Rumer Willis, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Scoot McNairy jt

Tehnilise meeskonna osas on Tarantino kampa löönud oma sagedase partner-operaatori Robert Richardsoniga, kostüüme teeb Arianne Phillips («Walk the Line») ning kunstnikutöö autorid on Barbara Ling ja Nancy Haigh («The Ballad of Buster Scruggs», «No Country for Old Men»).

Muuseas, Luke Perry kaotus pole esimene surm, mis filmimeeskonda on tabanud: läinud sügisel suri Hollywoodi veteran Burt Reynolds, kes pidi filmis üles astuma 80-aastase pimeda mehena, kes rendib Mansoni jüngritele rantšo, ent kes võtetele ei jõudnudki. Teda asendab filmis Bruce Dern.

Vaata videost, mida Tarantino ja DiCaprio filmist on rääkinud:Apollo Kinodes alates 9. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Apollo Kinodes alates 9. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles