«Mehed» režissöör Gerda Kordemets: kõige puudutavamad on need lood, kus nutetakse vales kohas ja naerdakse vales kohas

Gerda Kordemets, Veikko Täär ja Tiit Sukk filmi «Mehed» esilinastusel Apollo Kino Solarises 12.03.2019

FOTO: Erlend Štaub

Äsja kinodesse jõudnud suvine komöödia «Mehed» toob ekraanile taaskord keskealise meeste kolmiku, kuid lavastaja kinnitab, et «Klassikokkutulekust» on asi kaugel.

«Hoopis teistsugune teisest kolme mehe komöödiast on ju meie huumoritunnetus, meil on see leebem ja pigem selline, mida Sulev Nõmmik nimetas kunagi «melodraamaks». Me ei püüdnud teha komöödiat, vaid jutustada lugu, mis on oma olemuselt üsna tõsine. Kus on päris palju meid endid sees. Aga mingid olukorrad, mis lahti mängitakse, ja mingid olukorrad, millesse meie tegelased satuvad, on loodetavasti üldäratuntavad ja ka naljakad. Nagu eluski, vahel võib väga tõsine olukord tunduda väga naljakas, kui seda kõrvalt vaadata. Meie jaoks ongi elu pigem naljakas. Kõige puudutavamad on need lood, kus nutetakse vales kohas ja naerdakse vales kohas, on öelnud üks mu sõber, kes teeb meie filmis kolm loodetavasti naljakat rolli,» sõnas Kordemets.

Loe tervet intervjuud Postimehest: Gerda Kordemets: tõsine olukord võib kõrvalt vaadates väga naljakas tunduda

Vaata videointervjuud, mis sai tehtud võtteperioodi lõpus:

Reaalsuse ja fantaasia piirimail seiklev kodumaine komöödia «Mehed» toob ekraanile mehise Eesti näitlejate kolmiku, kes üritavad toime tulla keskeakriisi ning üha teele veerevate absurdsete olukordadega.

Uus täispikk eneseirooniline komöödia «Mehed» on välja kasvanud ühest viimaste aastate publikumenukaimast samanimelisest teatrilavastusest. Kolm sõpra, kolm näitlejat – Tiit (Tiit Sukk), Margus (Margus Prangel) ja Veikko (Veikko Täär) otsustavad ühel päeval koos Tallinnast Harakasaarele sõita, sest saarel pesitsev Veikko 25-aastane äsjaleitud poeg on tumedate mõtetega ummikusse jooksnud.

Tiit ei ole sellisest saarest enne kuulnudki aga otsustab põgenemisega mässumeelsust üles näidata, sest noor lavastajanna sunnib teda 40-aastaselt Romeot mängima. Margus on omakorda turvalisest pereelust tüdinenud, sest pole alles enam midagi, mille üle üllatuda. Nii saabki alguse kolme mehe romantiline teekond läbi imekauni Lääne-Eesti. Päästemissioonist saab südamlik seiklus, mis toob eneseiroonia kaitsekihi alt välja kõik selle, mida keskiga meestesse vägisi kinni tahab taguda.

Vaata filmi tunnusloo videot, mille näitlejad ise sisse laulsid:Lisaks peakangelastele teeb filmis kaasa hulk armastatud näitlejaid – Andrus Vaarik, Piret Laurimaa, Mihkel Vendel, Tõnis Niinemets, Ursula Ratasepp-Oja, Carmen Mikiver, Eva Püssa ja paljud teised.

Stsenaariumi algteksti pealkirja all «Keskealiste meeste jutud naistest, filmidest ja alumiiniumkahvlitest» lõi 2008. aastal «Kvartet I» nimeline teatrikollektiiv Moskvas. 2010. aastal järgnes lavastusele samuti täispikk film, mis purustas Venemaal kõik vaatajarekordid. Filmi stsenarist ja režissöör on Gerda Kordemets.

Apollo Kinodes alates 15. märtsist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Tagasi üles