Arvustus: Kodumaise komöödia «Mehed» parim osa on peaosatäitjad ja nende ansamblimäng

Margus Prangel, Tiit Sukk ja Veikko Täär ja teevad toredat tööd filmis «Mehed». FOTO: Kaader Filmist

FOTO: Kaader filmist

Sel nädalal kinodesse jõudva Apollo Film Productionsi ja Zolba Productionsi suvine ja lustakas absurdikomöödia «Mehed» võib oma trumbiks pidada head näitlejateansamblit, arvustab filmi Postimehe filmikriitik Hendrik Alla.

«Selle filmi parim osa on peaosatäitjad ja nende ansamblimäng. Eriti orgaanilised on Sukk ja Prangel, eriti Prangel. Lust on vaadata subtiilseid nalju ja väikseid vempe, millest paljud, usun, sündisid otse võtteplatsil. Andrus Vaarik kõrvalosas pole neid veidraid sadamavahi vanameeste rolle ära teeninud. Ehkki mine tea, äkki talle endale meeldis seda teha. Nagu pealkirjastki järeldada võib, puuduvad filmis tugevad naisrollid. Aga kui teie meelest on naljakas, kui Tõnis Niinemets kehastab Carmen Kassi, siis sedasorti soomuutmisel ja naiseriiete kandmisel põhinevat jämedat koomikat leidub filmis jälle kuhjaga,» kirjutab filmikriitik Hendrik Alla.

Loe tervet arvustust Postimehest: Mehed, mis teil viga on?

Reaalsuse ja fantaasia piirimail seiklev kodumaine komöödia «Mehed» toob ekraanile mehise Eesti näitlejate kolmiku, kes üritavad toime tulla keskeakriisi ning üha teele veerevate absurdsete olukordadega.

Uus täispikk eneseirooniline komöödia «Mehed» on välja kasvanud ühest viimaste aastate publikumenukaimast samanimelisest teatrilavastusest. Kolm sõpra, kolm näitlejat – Tiit (Tiit Sukk), Margus (Margus Prangel) ja Veikko (Veikko Täär) otsustavad ühel päeval koos Tallinnast Harakasaarele sõita, sest saarel pesitsev Veikko 25-aastane äsjaleitud poeg on tumedate mõtetega ummikusse jooksnud.

Tiit ei ole sellisest saarest enne kuulnudki aga otsustab põgenemisega mässumeelsust üles näidata, sest noor lavastajanna sunnib teda 40-aastaselt Romeot mängima. Margus on omakorda turvalisest pereelust tüdinenud, sest pole alles enam midagi, mille üle üllatuda. Nii saabki alguse kolme mehe romantiline teekond läbi imekauni Lääne-Eesti. Päästemissioonist saab südamlik seiklus, mis toob eneseiroonia kaitsekihi alt välja kõik selle, mida keskiga meestesse vägisi kinni tahab taguda.

Vaata filmi tunnusloo videot, mille näitlejad ise sisse laulsid:Lisaks peakangelastele teeb filmis kaasa hulk armastatud näitlejaid – Andrus Vaarik, Piret Laurimaa, Mihkel Vendel, Tõnis Niinemets, Ursula Ratasepp-Oja, Carmen Mikiver, Eva Püssa ja paljud teised.

Stsenaariumi algteksti pealkirja all «Keskealiste meeste jutud naistest, filmidest ja alumiiniumkahvlitest» lõi 2008. aastal «Kvartet I» nimeline teatrikollektiiv Moskvas. 2010. aastal järgnes lavastusele samuti täispikk film, mis purustas Venemaal kõik vaatajarekordid. Filmi stsenarist ja režissöör on Gerda Kordemets.

Apollo Kinodes alates 15. märtsist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Tagasi üles