Arvustus: Kumb kummale ära teeb – kas Kapten Marvel või Wonder Woman?

Brie Larson «Kapten Marveli» USA esilinastusel Los Angeleses 4. märtsil 2019

FOTO: MARIO ANZUONI / REUTERS/ Scanpix

Maailma kinodes rekordeid purustav koomiksifilm «Kapten Marvel» kannab koos ajastu vaimuga naiste võimustamise teemat, kirjutab Postimehe ajakirjanik Hendrik Alla. Tegu on Marveli esimese naiskangelasega, kellele on konkureeriva koomiksimaja DC poolt vastu panna Wonder Woman. Kumb neist jääks peale?

«Kapten Marveli pildile ilmumise kohta anti vihje juba eelmise aasta filmis «Tasujad: Igaviku sõda» ja usutavasti on tal tähtis roll täita aprillis linastuvas saaga finaalis «Tasujad: Lõppmäng». Suurt pilti vaadates võib «Kapten Marvelit» süüdistada selles, et Marveli universumis on ta mõnevõrra täitematerjal, kuid minu meelest on lugu küllalt tugev ja huvitav ka eraldi võetuna. Tõsi, kui Marveli kapten panna joonele DC koomiksi-universumi Wonder Womaniga, siis viimane vist võidaks. Aga ärme paneme ja vaatame seda üsna õpetlikku lugu lihtsalt niisama ja rõõmuga,» arvustab filmikriitik Hendrik Alla filmi.

Loe tervet arvustust Postimehest: Uus lehekülg koomiksifilmide kroonikas: Ajastu vaimuga sobib hästi kokku naiskangelase väestamise teema

«Kapten Marvel» on järjekorras 21. Marveli film ning koomiksisarja esimene ekraanilugu, mille keskmes naiskangelane. Ühtlasi on see esimene Marveli film, mille üks režissööridest naine (lavastajad Anna Boden ja Ryan Fleck). Brie Larson kehastab filmis peakangelast Kapten Marvelit, kodanikunimega Carol Danvers, kellest saab planeedi tugevaim superkangelane just siis kui teda kõige rohkem vaja ehk galaktilise rassisõja puhkedes. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles