Salajased ugrimugrid! 6 kuulsat Hollywoodi staari, kelle soontes voolab Soome veri

Leslie Mann

FOTO: OConnor-Arroyo / AFF/PA Images / Scanpix

Meelelahutustööstus üllatab oma kirevusega ikka ja jälle. Kas oled kunagi mõelnud, et lisaks meie oma ehk Eesti võsudele Hollywoodis (nt Mena Suvari, Johann Urb) voolab arvatavasti nii mõnegi suure staari soontes ka meie sõsarrahva verd? On ju Soome päritolu inimesi USA rahvastikust kuskil 0,2% ning seega on võimalus, et mõni neist ka kuulus on, täitsa olemas. Vaata, kes on kuulsaimad «salajased» Hollywoodi ugrimugrid!

Pamela Anderson

FOTO: Laurent VU/SIPA / Laurent VU/SIPA

1. Sekspomm Pamela Anderson on tuntud nii oma teleekraanilt, kinolinalt kui ka ajakirjadest ja kõmuveergudelt ent seda enamasti oma silmatorkavatele füüsilistele omadustele. Paljud ilmselt ei tea, et näitlejanna ja loomakaitseaktivist omab topeltkodakondsust (USA ja Kanada) ning on juurte poolest pärit soomlaste sugupuust. Tema vana-vanaisa oli Saarijärvi mees nimega Juho Hyytiäinen, kes emigreerus 1900. aastate alguses Kanadasse ning muutis seal oma nime Andersoniks. Ema poolt on Pamela soontes ka vene verd.

David Lynch

FOTO: ROBYN BECK / AFP

2. Multitalendist filmimees, kunstnik ja muusik David Lynch, kes andis meile «Twin Peaksi» ja «Mulholland Drive'i» on soomlane oma vana-vanaema poolt, kelle perekonnanimi oli Sundholm. Täpsemalt oli tegemist soomerootslasega, kes samuti emigreerus USAsse.

Matt Damon

FOTO: TIZIANA FABI / AFP

3. Oscari-võitjast näitleja Matt Damoni ema Nancy Carlsson-Paige oli nii Soome kui ka Rootsi päritolu ning tema perekonnanimi Paige oli originaalis Pajari. 

Jessica Lange

FOTO: MARIO ANZUONI / REUTERS

4. Hollywoodi üheks kõigi aegade parimaks näitlejannaks peetav Jessica Lange on samuti veidike ugrimugri: tema vanaisa George Ilmar Sahlman oli pärit Soomest.

Vanessa Williams

FOTO: Greg Allen / AP

5. Eksootilise välimusega näitlejanna ja kunagise esimese afroameerika päritolu USA missi Vanessa Williamsi puhul ei oskakski kohe pakkuda, kust ta pärit on ning ega seda teadnud ka naine ise, enne kui osales tõsielusaates, mis ajas tuntud inimeste sugupuude jälgi. DNA-test paljastas, et naine on lausa 12% soomlane, kuid mismoodi, jäigi saladuseks.Tema terviklik päritoluprofiil sai järgmine: 23% Ghana, 17% Briti saared, 15% Kamerun, 12% Soome, 11% Lõuna-Euroopa, 7% Togo, 6% Benin, 5% Senegal ja 4% Portugal.

Leslie Mann

FOTO: OConnor-Arroyo / AFF/PA Images

6. USA näitlejanna Leslie Manni vanaema Sadie Viola Heljä Räsänen sündis Soome immigrantide perre.

Allikas: InkTank.fi

Tagasi üles