Viktoriin! 12 küsimust ja vastust lapsemeelse superkangelase seikluse «Shazam!» kohta, mida enne kinnominekut võiks teada

«Shazam!»

FOTO: IMDB

DC koomiksil põhinev lapsemeelne ja lustakas superkangelase lugu «Shazam!» lõbustab kinopublikut juba alates 5. aprillist. Siin on 12 küsimust ja vastust filmi enda ja sellega seotud inimeste kohta, mida sõpradega kinoskäigu soojenduseks viktoriinimängus kasutada.

1. «Shazam!» lavastaja David F. Sandberg proovib esmakordselt kätt supekangelase žanris pärast kaht üliedukat õudusfilmi. Mis need olid?

2016. aastal välja tulnud «Tuled surnuks» (Lights Out) ja 2017. aastal ekraanidele jõudnud «Annabelle: Loomine» (Annabelle: Creation).

2. Millise kuue inspireeriva müütilise kangelase nimede esitähtedest on moodustatud hüüdnimi Shazam?

Saalomon, Herakles, Atlas, Zeus, Achilleus, Mercurius.

3. Millised supervõimed Shazamil on?

Tarkus, tugevus, vastupidavus, jõud, julgus, kiirus, lisaks põgenemisoskus, haavamatus, kuulikindlus, välgunoolte pildumine.

4. «Shazam!» peaosaline on koomiksite fänn ja žanrinohik. Film keerleb unistuste täitumise ümber ja sellele näitlejale ongi Shazami kehastamine otsekui täitunud unistus. Kes ta on?

Zachary Levi

Zachary Levi Tony auhindadel 2016 New Yorgis

FOTO: Cindy Ord / AFP / Scanpix

5. Enne kui Jack Dylan Grazer asus kehastama superkangelase fänni ja kasulast Freddyt, mängis ta ülimalt populaarses 2017. aasta õudusfilmis, kus ta kuulus sõprade rühma Luuserite klubi. Mis filmiga oli tegu?

«See» (It)

6. Asher Angel mängib filmis «Shazam!» tänavatel karastunud kasulast Billy Batsonit. Kui Billy lausub võlusõna «Shazam!», muutub ta väliselt täiskasvanud superkangelaseks, kuid jääb sisemuses samaks. Kui vana Billy tegelikult on?

14-aastane

7. Filmis «Shazam!» satub Billy Batson võluväel salajasse kohta, kus elab Võlur, kes kingib Billyle ta tugeva meele ja puhta südame põhjal võimed. Mis selle koha nimi on?

Igavikukalju

8. Millisel menukal 2013. aasta New York Timesi koomiksil põhineb filmi «Shazam!» tegevus?

«SHAZAM! Vol. 1, The New 52, from the pages of Justice League»

9. Millise kahe tuntud koomiksiautori ja kunstniku menukist DC raamatul film «Shazam!» põhineb?

Geoff Johns ja Gary Frank

10. Milline Lääne-Aafrikas sündinud näitleja kehastab filmis «Shazam!» võlurit ja andis oma hääle 2018. a hittfilmis «Aquaman» kuningas Ricoule?

Djimon Hounsou

Djimon Hounsou

FOTO: MARIO ANZUONI / REUTERS / Scanpix

11. Briti näitleja Mark Strong näitab oma sünget poolt, kehastades patuselt kurja superpahalast dr. Thaddeus Sivanat. Kes on see Robert Downey Jr.-i mängitud legendaarne detektiiv, kelle kanget vastast Lord Blackwoodi Strong kehastanud on?

Sherlock Holmes

Mark Strong, Rachel McAdams, Robert Downey Jr, Guy Ritchie, Kelly Reilly ja Jude Law «Sherlock Holmes'i» esilinastusel

FOTO: Joel Ryan / AP / Scanpix

12. Erinevalt enamikust DC universumi superkangelastest elavad Shazam ja tema alter ego, noor Billy Batson täiesti reaalses paigas Ameerikas. Millises lumises linnas meie kangelane jõulude ajal tegutseb?

Philadelphias

Meist igaühes on peidus superkangelane, kelle välja toomiseks läheb vaid pisut võlukunsti vaja. Billy Batsoni (Angel) puhul piisab sõna «Shazam!» hõikamisest ja tänu iidsele võlurile muutub 14-aastane kasulaps täiskasvanud superkangelaseks Shazamiks (Levi). 

David F. Sandbergi («Annabelle: loomine») lavastatud New Line Cinema filmis «Shazam!» saab alguse lugu samanimelisest DC superkangelasest, keda kehastab Zachary Levi (telesari «Chuck»). 

Jumaliku keha, kuid lapse südamega Shazam naudib oma täiskasvanu versiooni, tehes seda, mida iga teismeline supervõimetega peale hakkaks: lõbutsedes! Kas ta suudab lennata? On tal röntgennägemine? Kas ta saab kätest välgunooli pilduda? Kas saab sotsiaalteaduste kontrolltöölt puududa? Shazam asub lapseliku rõõmu ja muretusega oma võimete piire kompima. Kuid samas peab ta oma võimeid kärmelt talitsema õppima, et dr. Thaddeus Sivana (Strong) juhitud kurjade surmavate jõududega võidelda.

Asher Angel (telesari «Andi Mack») astub üles Billy Batsoni ja Mark Strong («Kingsmani» filmid) superkurjami dr Thaddeus Sivana rollis. Filmi produtsent on Peter Safran («Aquaman», «Kurja kutsumise» ja «Annabelle'i» filmid). «Shazamis!» astub veel üles Jack Dylan Grazer («See») Billy parima sõbra ja superkangelase suurima fänni Freddyna, kes kuulub samuti kasuperesse. Kasulast Maryt kehastab Grace Fulton («Annabelle: loomine»), Darlat Faithe Herman (telesari «This Is Us»), Eugene'i Ian Chen (telesari «Värskelt maabunud») ja Pedrot Jovan Armand (telesari «Hawaii 5-0»). Cooper Andrews (telesari «Elavad surnud») ja Marta Milans (telesari «Killer Women») mängivad kasuvanemaid Victor ja Rosa Vasquezt ning Oscarile kandideerinud Djimon Hounsou («Vereteemant») Võlurit.

Filmi tegevus leiab aset DC universumis, kuid on omanäoliselt rõõmsameelne ja perekeskne.

Apollo Kinodes alates 5. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles