Müstiline õnnetus: Mis täpsemalt juhtus traagiliselt hukkunud Hollywoodi vene näitleja Anton Yelchiniga, kes oleks täna saanud 30-aastaseks?

Anton Yelchin

FOTO: Domenico Stinellis / AP / Scanpix

Täna, 11. märtsil oleks tähistanud 30. sünnipäeva Peterburis sündinud näitleja Anton Yelchin, kes hukkus traagilisel kombel 19. juunil 2016.

Noore tõusva tähe surm tuli suure šokina kogu filmimaailma, ent ka Fiat Chrysleri autotöösturitele, kuna suur osa süüst lasub ka neil.

Yelchini surnukeha leidsid tema sõbrad 19. juunil 2016 hilisõhtul tema enda Californias asuva Studio City kodu värava eest, surutuna tema ikka veel töötava mootoriga Jeep Grand Cherokee ja turvaaia telliskivisamba vahele. Õnnetus juhtus ilmselt kell 10.30 õhtul ning näitlejat oodati kella 11ks proovi, kuhu ta ei jõudnudki, mistõttu teda otsima mindi.

Anton Yelchin (2007)

FOTO: Tammie Arroyo / AFF-USA.com / PA Images / Scanpix


Surma põhjuseks tunnistati lämbumine trauma tagajärjel. Olukorra analüüs tuvastas, et näitleja oli sõitnud sisse oma koduväravast ning jätnud auto korraks tugevalt värava poole kaldu sissesõiduteele seisma ning läinud mingil põhjusel tagasi värava juurde. Paraku oli ta jätnud oma automaatkäigukastiga masinale kogemata sisse vale ehk mitte parkiva režiimi, mistõttu auto veerema hakkas ning talle tagurpidi otsa sõitis. 

Traagilise surma meediasse jõudmise järel selgus kiiresti, et tegu polnud mitte esimese sellelaadse õnnetusega – põhjuseks käigukangi halb disain, mis võimaldab kergesti ekslikult eeldada, et auto on pandud parkivasse režiimi, kuigi see nii ei ole. Näitleja vanemad võtsid sellepeale ette ka kohtukäigu Fiat Chrysler Automobiles'i vastu ning saavutasid aastal 2018 ettevõttega kohtuvälise (ilmselt suure kompensatsiooniga) kokkuleppe.

Victor Yelchin ja Irina Yelchina

FOTO: DAVID MCNEW / REUTERS / Scanpix

Tänavu jaanuarikuus esilinastus Sundance'i filmifestivalil Anton Yelchini vanemate, kuulsate 1989. aastal USAsse emigreerunud nõukogude iluuisutajate Viktor Yelchini ja Irina Yelchina poolt pojale pühendatud dokumentaalfilm «Love, Antosha». Pärast noormehe surma selgus, et ta oli terve elu põdenud tsüstilist fibroosi. Alates 2017. aastast seisab Yelchini haual Hollywoodi kuulsuste kalmistul noore näitleja pronkskuju, mille avamisel osalesid paljud suured filmitähed, teiste seas Jennifer Lawrence, Zoe Saldana, Simon Pegg, Demi Moore ja Jon Voight.

Anton Yelchin oli lisaks veel paljudele tele- ja filmirollidele alates oma karjääri algusest aastal 2000 tuntud ennekõike oma Pavel Chekovi rolli poolest kolmes «Star Treki» filmis (2009 2013 ja 2016). Ta tegi kaasa ka «Smurfide» filmides.

Tagasi üles