Konkurss läks käima: Algas nominatsiooniralli Eesti filmi- ja teleauhindadele

EFTA 2018 gala

FOTO: Raul Mee

1. aprillil 2019 kuulutatakse Alexela Kontserdimajas välja tänavused Eesti filmi- ja teleauhindade laureaadid. Kokku jagatakse tunnustusi 30 kategoorias, millest pooled tele- ja pooled filmikategooriates. Kandidaate saab esitada kuni 25. veebruarini.

«Eesti filmi- ja teleauhinnad on kujunenud valdkonna üheks oodatuimaks sündmuseks ja Eesti Filmi Instituudil on väga hea meel kuulutada välja järjekorras kolmandad EFTA-d,» lausus Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp. «Tänavune konkurss on kahtlemata eriline, vaatab see ju tagasi eelmisel aastal suuresti Eesti filmi- ja telemaastikku kujundanud EV100 programmile. Lisaks nägid ilmavalgust ka paljud EV100 välised filmid ja telesaated, mis samuti EFTA-sid püüdma lähevad. Ei ole kahtlustki, et tänavu on konkurents tihedam kui kunagi varem ja žürii seisab keeruliste valikute ees, seda nii filmi- kui ka televaldkonnas,» lisas Sepp.

Filmikategooriad

Parim mängufilm

Parim dokumentaalfilm

Parim animafilm

Parim lühifilm

Parim naisnäitleja filmis

Parim meesnäitleja filmis

Parim režissöör

Parim stsenarist

Parim operaator

Parim helilooja

Parim kunstnik

Parim helirežissöör

Parim monteerija

Parim kostüümikunstnik

Aasta tegija


Telekategooriad:

Parim tõsielusaade (factual)

Parim teleseriaal

Parim meelelahutussaade (k.a. reality)

Parim uus saade

Parim erisaade

Parim ajakirjanduslik lugu

Parim naisnäitleja televisioonis

Parim meesnäitleja televisioonis

Parim naissaatejuht

Parim meessaatejuht

Parim režissöör

Parim stsenarist

Parim toimetaja

Parim operaator

Aasta tegija

Kandidaate saab esitada defol.io keskkonnas kuni 25. veebruarini. Auhinnasaajad valib erialaspetsialistidest koosnev žürii. Nii filmi- kui ka teležürii töö on kahevooruline, millest esimeses voorus selguvad nominendid ja teises võitjad. 2019. aasta EFTA-de nominendid tehakse avalikuks 12. märtsil 2019.

Eesti filmi- ja teleauhindade konkursi eesmärk on tunnustada filmi- ja televaldkonna professionaale ning tutvustada kinokülastajatele ja televaatajatele lähemalt ka nende erialade esindajaid, kes tihti kaadri taha jäävad.

Eesti filmi- ja teleauhinnad 2019 peakorraldaja on Eesti Filmi Instituut. Gala korrdaldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, ETV, Kanal 2, TV3 ja Tallinna TV. Pidulikust galast toodab ülekande ETV, televaatajani jõuab gala ETV ja Tallinna TV vahendusel.

Tagasi üles