Nädala uued filmid: Julia Roberts meeleheitel emana, hiigelsilmadega küborgitar, venelaste abieluhuumor, neetud tugengineiu ja 8 Oscari kandidaat

Julia Roberts säras Kuldgloobuste punasel vaibal.

FOTO: Reuters/AP/Zumapress/PA/Imago/Scanpix

Sõbrapäeva kinonädalavahetus toob 15. veebruaril Apollo Kinodesse 5 uut filmi, mis sobib nii vaadata nii paarikestel kui ka neil, kes romantikast ei hooli, aga tahaks lihtsalt sõbraga kinno minna.

8 Oscari nominent! Teravmeelne draama «Asepresident» rebib Bushi asepresidendi Dick Cheney võimumängud lagedale

«Asepresident» (Vice) on filmi «Suur vale» eest parima stsenaariumi Oscari võitnud Adam McKay uus ja kriitikute poolt tunnustaud, lausa 8 Oscarile kandideeriv film USA ühest kõige vastuolulisemast ja mõjuvõimsamast asepresidendist Dick Cheneyst.

Tänaseks 77-aastane Cheney oli oma kõrgajal poliitik, kes ei piirdunud oma karjääris tavapärase asepresidendi rolliga, vaid kontrollis valitsuse tegutsemist mitmetes valdkondades ning kelle agressiivne välispoliitikasse sekkumine muutis tervet maailma. Komöödiavõtmes «Asepresident» heidab kriitilise ja terava pilgu selle erakordse poliitilise ambitsiooni köögipoolele, inimlikumatele tahkudele ja võimumängudele ehk sellele, kuidas Cheney president George W. Bushi kõrval maailma juhtis.

Dick Cheney rollis astub üles Oscari-võitja Christian Bale («The Dark Knight», «The Fighter», «American Hustle»), kes on tuntud ekstreemset füüsilise välimuse muutmist nõudvate rollide poolest. Cheney kahestamise nimel võttis mees kaalus väga palju juurde ning ponnistus karakter ekraanile tuua sai juba pärjatud Kuldgloobusega ning teenis ära kuldmehikese nominatsiooni.

Film oli nomineeritud kuuele kõige olulisemale Kuldgloobusele, võites neist ühe – parima meespeaosa eest. 

Apollo Kinodes alates 15. veebruarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.


Supergraafikaga futumärulis «Alita: Sõjaingel» võitleb ellujäämise nimel ebamaine küborgitar

Filmimaailma visionäärid, produtsent James Cameron ja režissöör Robert Rodriguez loovad ambitsioonikas ulmeseikluses «Alita: Sõjaingel» enneolematu kangelanna.

See on lugu lootusest, armastusest ja vaprusest. Mitmesaja aasta kaugusel tulevikus satub «kübertohter» Ido (Christoph Waltz) Raudlinna prügimäelt teadvuseta küborgi Alita (Rosa Salazar), kes on üsna kehvas seisus. Ärgates ei mäleta Alita midagi oma minevikust: ei sellest, kes ta on, ega maailmast enda ümber. Kõik on uus, iga kogemus esmakordne. Ido püüab tüdrukut kaitsta tolle salapärase mineviku eest, samas kui Alita uus sõber Hugo (Keean Johnson) pakub abi kadunud mälestuste taastamiseks. See aga toob Alita kannule tumedad jõud, kes ei peatu millegi ees, et kadumaläinud küborg igaveseks vaigistada...

Apollo Kinodes alates 15. veebruarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tundeline ekraanitandem! Pingeline peredraama «Ben on tagasi» paneb ema ja poja suhte proovile

Oscarile kandideerinud režissööri ja stsenaristi Peter Hedgesi peredraama «Ben on tagasi» (Ben Is Back) toob ekraanile erakordselt tundelise näitlejateduo.

Film räägib eluga pahuksis noormehest Ben Burnsist, keda kehastab kaks nädalat hiljem kinodesse jõudvas geidraamas «Kustutatud poiss» Nicole Kidmani ja Russel Crowe poega mängiv Lucas Hedges, kes on muuseas filmi režissööri poeg. Noormees naaseb pärast pikka eemalolekut jõuluks koju, kuid tema minevikupatud ei jäta teda rahule. Sündmustesse sekkub Beni armastav ema Holly (Julia Roberts) ning järgnevad pingelised seigad, mis panevad ema-poja suhte ning noormehe tuleviku proovile. 

Apollo Kinodes alates 15. veebruarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Söömisest on asi kaugel! Vene romantilises komöödias «Seitse õhtusööki» teeb abielupaar üllatava eksperimendi

Saabuv veebruarikuu toob kinodesse romantilise komöödia «Seitse õhtusööki» (7 Uzhinov). Pärast viieaastast kooselu laguneb abikaasade suhe koost: lapsi pole, armastus on jahtunud, ühised huvid praktiliselt puuduvad. Kui naine palub lahutust, saab peakangelane äkitselt aru, et pole valmis lähedasest inimesest loobuma. Seega veenab ta naist osalemas testis, mille ta oleks justkui ise välja töötanud. Suhete taastamise test kannab nime «Seitse õhtusööki». Kokkuleppe järgi saab naine lahutuse siis, kui ta ka testi järel oma kavatsust ei muuda. Asi näib lihtne: paar peab seitse korda koos õhtustama, ent selgub, et iga õhtusöök on erinev – näiteks õhtusöök pimedas, õhtusöök alasti olles, õhtusöök võõra inimese juuresolekul. Naine, kes on kindel, et mees püüab vaid lahkuminekut edasi lükata, jääb nõusse.

Apollo Kinodes alates 15. veebruarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tüütuse tipp! Noorteõuduka «Palju õnne surmapäevaks 2» kangelanna ärkab igal hommikul ühel ja samal päeval

Õudusfilmis «Palju õnne surmapäevaks 2» (Happy Death Day 2U) tuleb peategelasel taaskord silmitsi seista õõvastavas beebimaskis mõrvariga.

Tegevus leiab aset kaks aastat pärast filmiseeria esimese osa lõppu. Tree Gelbman ärkab taaskord igal hommikul ühel ja samal päeval ning asub välja selgitama, miks ta ajasõlme üldse sattus ning mismoodi sellest tüütust nõidusest vabaneda.

Apollo Kinodes alates 15. veebruarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles