Eepilises vene draamas «Tobol» tuleb noorel ohvitseril Siberis armastuse ja vabaduse eest võidelda

«Tobol» (Тобол)

FOTO: Kaader videost

Ajalooline draama «Tobol» (Тобол) on valminud tõestisündinud loo põhjal, millest on kirjutanud bestselleri tuntud ajalooliste romaanide autor Aleksei Ivanov («Parma süda» ja «Geograaf jõi maha gloobuse»).

18. sajand – Peeter I keeruline ja ränk valitsemisperiood. Keiser püüab igati arendada poliitilisi ja kaubanduslikke suhteid Euroopa riikidega. Selleks on aga tarvis aina rohkem raha. Peeter I saadab oma noore kaardiväeohvitseri Ivan Demarini ekspeditsiooniga Siberi linna Tobolskisse kullamaardlate otsingutele. Tobolskis on sunnitööl palju Rootsi ohvitsere, kes langesid vangi Põhjasõjas. Siin kohtab Ivan oma elu armastust – maadeuurija Remezovi tütart. Demarin paneb kohalikest vabatahtlikest ja ohvitseridest kokku 200-mehelise meeskonna, et suunduda kullaotsingutele Jarkendi lähistele. Kohalike vürstide vandenõu tulemusel muutub ekspeditsioon sõjaliseks invasiooniks. Demarin ja ta polgukaaslased langevad julmade ja metsikute džungaaride kätte vangi. Algab halastamatu ja ebavõrdne võitlus armastuse ja vabaduse nimel. Abi pole aga kuskilt loota.

Osades: Ilja Malanin («Rubljovka võmm»), Dmitri Djuževв («Saar»), Dmitri Nazarov («Kontsert»), Andrei Burkovski («Köök»), Agata Mucienece («Ilus elu»), Jekaterina Guseva («Kui ma sind armastaks»), Ivan Kolesnikov («Teel tippu»).

 Tobol
(2019) on IMDb

Apollo Kinodes alates 1. märtsist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles