Uued filmid sel nädalal: «Klassikokkutuleku» viimane osa, koera kodutee, naine meeste maailmas ja naistemehest prints

Jan Uuspõld filmis «Klassikokkutulek 3: Ristiisad»

FOTO: kaader treilerist

Algav kinonädal toob Apollo Kinodesse pea terve aasta oodatud värske Eesti komöödia, südamliku ja inspireeriva draama, liigutava sõpruse loo ning kelmika animeeritud muinasjutufilmi. 

Hoia kahe käega seebist kinni! «Klassikokkutulek 3: Ristiisad» lennutab menukolmiku teele unelmate kaunitari ja tantragurust kiimakoti

Eesti rekordiliselt menuka «Klassikokkutuleku» triloogia viimane osa on filmisaaga pöörane lõppsirge, kus häbenemiseks pole aega ning risti ei lööda ette mitte millegi ees. Kolm parimat sõpra – Mart (Mait Malmsten), Andres (Ago Anderson) ja Toomas (Henry Kõrvits), tulevad tagasi. Nagu ikka, on neil on pakkuda geniaalne lahendus nii oma eluprobleemidele kui ka filmisõbra vabale ajale.

Kui vaataja kuldse kolmikuga viimati kohtus, olid meeste murepilved lahtumas ja naistejamad rahuldavalt lahenenud – Toomas jõudis tanu alla, Mart leidis tagasitee abikaasa rüppe ning Andres saanud lõpuks ühe kohtingust huvitatud neiu telefoninumbri.

Loo viimase peatüki alguses aga leiame kolm klassivenda olukorrast, kus kuri saatus on kõige hullemini asunud Andrest väntsutama. Alustades eksnaise Anne uuest imalalt sulnist pereidüllist koos nägusa rikkurist abikaasa ning vastsündinud beebiga, kuni ootamatult kaelasadanud kohustusest hooldada invaliidistunud isa. Miks küll on teistel elu kõige ilusam just siis, kui sinul kõige hullemini rapib? Kui Anne teeb Andresele ettepaneku hakata beebi ristiisaks, otsustab vapper mees leida ristsetele minekuks oma käevangu maailma kauneima kaaslanna. Sünnib äärmiselt loogiline plaan suunduda naisejahile tantralaagrisse. Pakkinud kaasa ratastoolis isa ja suured lootused, alustab Andres koos kaimude Toomase ja Mardiga stiihilist amokki läbi Eesti kuuma suve.

Apollo Kinodes 25. jaanuarist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Südamlikus tõsielulises draamas «Sest ta on naine» ujub tragi naisjurist vastuvoolu ühiskonna normidele

Tõsielul põhinev sütitav ja hingestatud film «Sest ta on naine» jutustab äsja emaks saanud noorest juristist Ruth Bader Ginsburgist, kes üritab möödundu sajandi keskpaigas meestekesksel alal läbi lüüa. 

Kui Ruth (Felicity Jones «Kõiksuse teooria») võtab ühes abikaasa Martyga (Armie Hammer «Kutsu mind oma nimega») vastu murrangulise juhtumi, teab ta, et see võib igaveseks muuta viisi, kuidas kohtusüsteem ja Ameerika Ühendriigid soolisesse diskrimineerimisse suhtuvad. Film näitab ka Ruthi ja Marty muinasjutulist armastust, partnerlust, mis oli edukas nii eraelus kui ka tööalaselt. 

Apollo Kinodes alates 25. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Koerasõber, pane salvrätid valmis! Pisarateni liigutav «Koera kodutee» paneb uskuma inimese ja koera igavest sõprust

New York Timesi bestselleri «Koera elu mõte» autori W. Bruce Cameroni uuel romaanil põhinev «Koera kodutee» (A Dog's Way Home) kutsub koos neljajalgse kangelasega uskumatule odüsseiale.

«Koera kodutee» jutustab südamliku loo koer Bella uskumatust 650-kilomeetrisest koduteest pärast seda, kui ta lahutatakse arstitudengist ja loomakliiniku vabatahtlikust, armastatud peremehest Lucasest. Sihikindlal rännakul puudutab Bella paljude elusid, alates orvuks jäänud puumakutsikast kurva saatusega kodutu sõjaveteranini. Bella ainulaadne südikus ja usk toovad rõõmu ja lohutust kõigile, keda ta kohtab.

Apollo Kinodes alates 25. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

«Shreki» tegijate uus naerutaja! «Võluv prints» võrgutab kõik muinasjutuprintsessid ja saab needuse kaela

«Võluv prints» on lõbus tuju tõstev animakomöödia, milles kolm printsessi – Tuhkatriinu, Uinuv kaunitar ja Lumivalgeke – saavad teada, et on armunud ühte ja samasse printsi. Ootamatu? Ei, kui tegemist on «Shreki» produtsendi uusima filmiga.

Võluval printsil (Priit Strandberg) lasub juba lapsest peale needuse vari – kõik tüdrukud armuvad temasse esimesest silmapilgust! Lootusetult pea kaotanud daamid ja neist maha jäetud kallimad põhjustavad kuningriigis korraliku segaduse. Selleks, et needusest ei saaks kohutav õnnetus ja armastus tervest riigist ei häviks, peab prints enne oma 21. sünnipäeva leidma tõelise armastuse.

Ühel päeval tutvub võluv prints veetleva röövli Leonoraga (Marilyn Jurman), kellele printsi võluvägi ei mõju. Leonora saadab poisina esinedes printsi tolle seikluslikul teekonnal, kus noormees peab rinda pistma kolme katsega: läbima läbimatu oru, alistama kivist koletise ja võitlema hiiglastega. Hullumeelne paarike peab seisma vastu ka pahasoovliku nõia kurjadele loitsudele. Retke käigus saavad nii prints kui ka Leonora teada, mis on tõeline sõprus ja võib-olla isegi tõeline armastus.

Filmis kõlavad laulud on loonud ja neid esitavad popstaarid Demi Lovato, Avril Lavigne, Ashley Tisdale, Sia ja teised. Eesti keeles laulavad ka Laura Põldvere, Priit Strandberg ja Hedvig Hanson. 

Oma hääle andsid Priit Strandberg, Marilyn Jurman, Hedvig Hanson, Laura Põldvere, Raimo Pass, Merit Männiste, Liisa Pulk, Liina Vahtrik, Mart Toome, Jaan Rekkor, Kait Kall, Janek Joost, Joonas Vatter, Mirjam Varik jt. Dubleeritud helistuudios Film Audio.

Apollo Kinodes alates 25. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles