Legendaarse Freddie Mercury endine kihlatu paneb tänu «Bohemian Rhapsodyle» taskusse hiigelsumma

Freddie Mercury esinemas 1985. aastal.

FOTO: Duncan Raban / EMPICS Entertainment

Peaaegu 672 miljonit eurot teeninud menufilm «Bohemian Rhapsody» tegi Kuldgloobuste jagamisel puhta töö. Edust napsab 45 miljonilise osa ka  Freddie Mercury endine kihlatu Mary Austin (67), kirjutab Daily Mail.

Mary Austin ja Freddy Mercury kohtusid 1970. aastal, kui naine oli alles 19-aastane kunstitudeng. Nende kooselu sai alguse enne, kui Mercury kuulsust koguma hakkas. Nende kihlus küll lõpes, kui Mercury tunnistas oma seksuaalsust, kuid paar jäi väga lähedaseks läbi terve elu.

Peale Mercury surma aastal 1991, jättis ta Austinile 50 protsenti oma tulevastest sissetulekutest. Teise poole jagas Mercury oma vanemate ning õe vahel võrdselt.

Mary Austin Freddie Mercury matustel 1991. aastal.

FOTO: Pop / ©2003 Credit:Topham Picturepoint

Peale Mercury vanemate surma, kasvas Austini osa 75 protsendi võrra. Lisaks sissetulekute osale, jättis laulja naisele ka 28-toalise üle 22 miljoni euro maksva häärberi Londonis, kunstikollektsiooni ja Louis XV mööbli.

Austin on hoidnud avalikkuse eest end varjus ning on otsustanud elada vaikselt elu Mercury endises kodus. Haruldases ning eksklusiivses intervjuus kuus aastat tagasi rääkis naine, et Mercury varandus on olnud talle koormaks ning põhjustanud meelepaha.

Finantsregistrite andmetel on Queeni sissetulekud jagatud neljaks- Freddy Mercury ja bändiliikmete Brian May, Roger Taylor ja John Deaconi vahel. See tähendab, et Mary Austin teenib sellest ligikaudu 19 protsenti.

Austinil pole väidetavalt erilisi kokkupuuteid May, Taylori ja Deaconiga ning samuti pole ta seotud «Bohemian Rhapsody» produktsiooniga. 

Lucy Boynton & Rami Malek kehastavad filmis «Bohemian Rhapsody» Mary Austinit ja Freddie Mercuryt, 2018.

FOTO: CAP/RFS / Image supplied by Capital Pictures

Kui menufilm «Bohemian Rhapsody» oktoobris kinolinadele jõudis, tegid kriitikud seda maha ja nimetasid seda «karaoke stiilis kiidulauluks».

Vaatamata sellele, tunnustati filmi Kuldgloobusega ning Rami Malek võitis Mercury kehastamise eest parima näitleja auhinna. Ka järgmisel suurüritusel Oscarite galal ennustatakse filmile suurt edu.

Film mille tegemine läks maksma 45 miljonit eurot teenis summa kordades tagasi ning teenis kokku 650 miljonit üle maailma. 

Mercury bändikaaslased teenivad filmiga vähemalt 70 miljonit eurot, kuid see arvatavasti tõuseb ligikaudu 80 miljonini.

Tagasi üles