Kuula ja vaata: Mõnus kummitaja! Kodumaise komöödia «Mehed» näitlejad laulsid sisse filmi suvise tunnusloo

Veikko Täär, Margus Prangel ja Tiit Sukk filmis «Mehed»

FOTO: Kaader videost

Märtsis jõuab kinodesse uus Eesti komöödia «Mehed», peaosas Veikko Tääri, Tiit Suka ja Margus Prangeliga. Täna on see tähtis päev, mil avalikkuse ette jõuavad esimesed kaadrid uuest kodumaisest filmist – treileri asemel anti välja suisa muusikavideo, kus laulavad ka staarid ise!

Filmi tunnusloo «Tuli, vesi, õhk ja maa» muusikavideo meisterdas kokku tuntud videomeister MASA. Loo autor on Markus Robam, teksti loojaks legendaarne Leelo Tungal. Sisse laulsid komöödia tunnuslioo Maia Vahtramäe, Sandra Ashilevi, Laura Kukk, Veikko Täär, Margus Prangel ja Tiit Sukk. 

Filmis kõlab lugu täispikkuses alles päris lõpus, sellest tuligi tegijatel mõte, et miks mitte teha laulule video, mis hakkaks kohe oma elu elama ning tutvustaks seejuures filmi.

«Alguses oli ainult see mõte, et filmis peaks kindlasti olema laul, mis võtaks kokku kõige olulisema sellest loost. Miskipärast ma tahtsin väga, et selle teksti kirjutaks nimelt Leelo Tungal,» sõnas režissöör Gerda Kordemets. «Tema võime väljendada suuri mõtteid lihtsalt ja hingeminevalt on mind alati puudutanud.» Nii et kõigepealt oli tekst ja seejärel sündis sellele tekstile muusika. «Kuna nii Leelo Tungal kui ka helilooja Markus Robam on helendavad olevused, kes tajuvad maailma imelisena, sündis sellest minu meelest väga hingeminev lugu.»

Markus Robam kommenteerib loo sündi järgmiselt: «Laulu lõplik versioon valmis mitmete katsetuste ja proovide käigus. Detailidest moodustus loominguline tervik otsimise käigus leitust. Suureks abiks loo kirjutamisel oli Gerda, tema abil leidis lugu kõige sobilikuma ja meile meeldiva vormi. Loomulikult on Leelo poolt saadud luuletus juba õnnistus, sest see heliseb juba ise.»

Lavastaja, stsenarist ja režissöör Gerda Kordemets on tänaseks vorminud kolmest mehest rääkiva menuka lavastuse järel valmis filmi, mis võeti üles suvel ning jõuab Eesti kinodesse juba käesoleva aasta märtsis.

Sketšidega vürtsitatud romantilise komöödia peategelasteks on kolm sõpra, kolm näitlejat Tiit Sukk, Veikko Täär ja Margus Prangel, kes mängivad selles filmis iseendid. Ja ka kõiki meeste kujutluspiltidest arenevate sketšide karakterrolle. 

Režissöör ja stsenarist Gerda Kordemets lisab, et näidend «Mehed» räägib ju tegelikult rohkem ikka naistest. Seda filmistsenaariumiks kohandades püüdis ta mõelda sellele, mida naised vahel valesti teevad. Mida annab valesti teha, et mõnikord hakkab meestele tunduma, et nad on lõksus, kust tahaks välja pääseda. Isegi, kui tegelikult ei taha. Nii kodus kui ka tööl. Miks meile vahel tundub, et armastuse asemele kolib kooselusse sisse rutiin, et ükskõik kui huvitavasse töösse hiilib tüdimus?

Film «Mehed» jõuab Apollo Kinodesse 15. märtsil 2019

 

Tagasi üles