Punase vaiba galerii: Vaata, kes käisid Tartus «Johannes Pääsukese tõelise elu» esilinastusel

Täna õhtul esilinastus Tartus Lõunakeskuse Apollo Kinos Hardi Volmeri komöödia «Johannes Pääsukese tõeline elu», peaosas Ott Sepa ja Märt Avandiga. Vaata, kes väisasid ülikoolilinnas esilinastuse punast vaipa!

«Johannes Pääsukese tõeline elu» on seikluslik tragikomöödia Eesti esimesest filmimehest Johannes Pääsukesest (Ott Sepp) ja tema püüdlustest filmikaameraga ringi rännates õnne leida. Koos hea sõbra Volteriga (Märt Avandi) veedab lennuka jutuga elukunstnik Pääsuke 1912. aasta palaval suvel ühe uskumatu nädala Setumaal. Sellesse mahub naeru, nuttu, napsu, romantikat ja kõike muud, mis käib kaasas ühe 21-aastase tuulepeaga, kel kombeks esmalt tegutseda ja alles seejärel mõelda. Arhiivis on sellest retkest säilinud kõigest 7 minutit materjali, aga mis toimus veel siis, kui kaamera ei käinud?

Lisaks Sepale ja Avandile astuvad teistes rollides üles Tõnu Kark, Ester Kuntu ja mitmed teised Eesti näitlejad. Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu Filmifond, Setu Kultuuri Fond ja Postimees.

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Tagasi üles