Uued filmid sel nädalal: Sepa ja Avandi seiklused, Vene sõjadraama, lõvikutsika lugu, eakas narkomuul ja ahastava kunstniku elu

Mahershala Ali filmi «Roheline raamat» esilinastusel

FOTO: Angela Weiss / AFP

Algav kinonädalavahetus toob Apollo Kinodesse seitse uut filmi, kuhu mahub nii sõjadraamat kui ka lumist animeeritud talvemadinat. 

Treiler väljas: Suviselt soe uus Eesti film «Johannes Pääsukese tõeline elu» toob kinoekraanile Sepa ja Avandi

«Johannes Pääsukese tõeline elu» on seikluslik tragikomöödia Eesti esimesest filmimehest Johannes Pääsukesest (Ott Sepp) ja tema püüdlustest filmikaameraga ringi rännates õnne leida. Koos hea sõbra Volteriga (Märt Avandi) veedab lennuka jutuga elukunstnik Pääsuke 1912. aasta palaval suvel ühe uskumatu nädala Setumaal. Sellesse mahub naeru, nuttu, napsu, romantikat ja kõike muud, mis käib kaasas ühe 21-aastase tuulepeaga, kel kombeks esmalt tegutseda ja alles seejärel mõelda. Arhiivis on sellest retkest säilinud kõigest 7 minutit materjali, aga mis toimus veel siis, kui kaamera ei käinud?

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Kriitikud kiidavad: Pianisti ja autojuhi sõprus filmis «Roheline raamat» lendab auhinnaorbiidile kange Oscari-kandidaadina

Tõsielulise draamakomöödia «Roheline raamat» (The Green Book) aluseks on tõeline sõprus, mis 1960. aastate alguses rassi, klassi ja ühiskondlikke norme eiras. Filmile ennustatakse suurt edu ka Oscari-konkurentsis, kuna see võitis tänavuse Toronto filmifestivali publikuauhinna, mis on ajalooliselt osutunud üheks olulisimaks parima filmi Oscari indikaatoriks.

New Yorgi itaallaste naabruskonnast pärit väljaviskaja Tony Lip (Mortensen) palgatakse Manhattanilt lõunaosariikidesse kontserttuurile suunduva tipptasemel mustanahalise pianisti Don Shirley (Ali) autojuhiks. Teekonnal tuleb neil sõltuda «Rohelisest raamatust», et jõuda vähestesse kohtadesse, mis olid afroameeriklastele ohutud. Seistes silmitsi rassismi, ohu, samuti ootamatu inimlikkuse ja naljaga, on nad sunnitud ellujäämise nimel ning edu saavutamiseks oma elu põnevaimal rännakul erimeelsused kõrvale heitma.

Lavastaja Peter Farrelly linaloos mängivad peaosalisi  Oscarile kandideerinud näitleja Viggo Mortensen («Sõrmuste isanda» triloogia) ja Oscari-võitja Mahershala Ali («Kuuvalgus»). 

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Vanameister Clint Eastwood rabab narkodraamas «Muul» põhjapanevalt hämara looga

Clint Eastwoodi uues draamas «Muul» (The Mule) mässib vanamees end narkokartelli räpasesse maailma. Eastwood mängib 80ndates eluaastates Earl Stone'i, kes on laostunud, üksi ja keda ootab pankrot, kui talle pakutakse äkki tööd, kus ta peab lihtsalt autoga sõitma. Kõlab lihtsalt, aga Earl ei tea, et temast saab ühe Mehhiko kartelli narkokuller. Ta töötab nii hästi, et tema lasti suurendatakse astmeliselt ja lõpuks määratakse Earlile isegi oma agent. Aga too pole ainus, kes Earlil silma peal hoiab – salapärane uus narkomuul on silma hakanud ka karmile narkoameti agendile Colin Batesile (Bradley Cooper). Ja kuigi Earli rahaprobleemid jäävad unustusse, on minevikus tehtud vead tal kukil, ja pole kindel, kas ta jõuab neid eksimusi seaduse ees heastada enne, kui kartell talle jälile jõuab.

Pärast kriitikute poolt kiidetud 2009. aasta filmi «Gran Torino» on «Muul» esimene linateos, kus Oscari-võitja Clint Eastwoodi jälle nii kaamera ees kui ka taga üles astub. Batesi mängiv Cooper kandideeris viimati Oscarile Eastwoodi lavastatud «Ameerika snaiperi» eest ja viimati oli ta kinolinal oma lavastajadebüüdiga «Täht on sündinud».

Nick Schenki stsenaarium sai inspiratsiooni Sam Dolnicki New York Times Magazine'i artiklist «Sinaloa kartelli 90-aastane narkomuul».

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kuldgloobuse nominent! Lummavalt tõepärane «Igaviku väravas» uurib Vincent van Gogh traagilise surma salapäraseid tagamaid

Parima meespeaosalise etteaste eest draamafilmis Kuldgloobusele nomineeritud «Igaviku väravas» (At Eternity's Gate) jutustab haaravalt painava ja puudutava loo Vincent van Gogh elust.

Kunstnik, muusik, luuletaja ja intellektuaal Julian Schnabel lavastab harva ja teeb alati koostööd oma parimate sõpradega. Saanud inspiratsiooni Musée d'Orsay näitusest «Van Gogh/Artaud. Mees, kelle enesetapu tegi ühiskond», üritas ta panna kirja Van Gogh' tegelikke mõtteid ja reaktsioone tema keerulise elu saatuslike sündmuste keerises. Ta laenas filmi nime ühelt Van Gogh' viimaselt maalilt ning sõitis võtteperioodiks paikadesse, kus nimetatud sündmused tõesti aset leidsid (Arles ja Auvears-sur-Oise).

Prantslasest sõbra Jean-Claude Carrière'i abil uurib Schnabel selle traagilise surma salapärasemaid tagamaid ja mitte nii laialt levinud teooriaid. Julian Schnabel üllatab vaatajat senikuulmata intrigeerivate faktide, oletuslike tõlgenduste, nutikalt üles ehitatud monoloogide, täiuslikult restaureeritud maalide, muusikaliste vahepalade ja imeliste cameo-rollidega, kuid keeldub paigutamast seda lummavalt tõepärast filmi traditsiooniliste eluloofilmide sekka.

Veneetsia filmifestivalil parima näitleja auhinna võitnud Willem Dafoe äratab vääritimõistetud geeniuse Vincent Van Gogh' meisterlikult ellu Oscari-väärilises esituses. «Võib-olla ma maalin nende inimestele, keda pole veel sündinud,» arvab piinatud ja üksildane kunstnik.

Osades Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Niels Arestrup jpt. Lavastaja Oscari nominent Julian Schnabel («Tuukrikell ja liblikas»).

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Nunnumeeter põhjas! Kassisõbra unelmate film «Mia ja valge lõvi» viib metsiku kiisuga Aafrika-seiklusele

«Mia ja valge lõvi» (Mia and the White Lion) toob ekraanile erilise loo tüdruku ja lõvi sõprusest. Kümneaastase Mia elu pööratakse pea peale, kui tema pere otsustab kolida Londonist Aafrikasse, et seal lõvifarmi pidama hakata. Kui seal sünnib ilus valge lõvikutsikas Charlie, leiab Mia uue õnne ja tal tekib kasvava lõvikutsikaga eriline side.

Kui Charlie saab kolmeaastaseks, tabab Miat järjekordne löök, sest ta avastab oma isa häiriva saladuse. Kartes, et Charlie võib ohus olla, otsustab Mia lõviga kodust põgeneda. Kaks sõpra asuvad imelisele teekonnale läbi Lõuna-Aafrika savannide, et leida uus koht, kus Charlie saaks rahulikult vabaduses elada.

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kopsaka eelarvega Vene sõjafilmis «T-34» keerab kangelastankist Teise maailmasõja käigule vindi peale

Venemaa kultusseriaali «Brigaad» ja triloogia «Võitlus varjuga» lavastaja Aleksei Sidorov esitleb oma karjääri suurejoonelisemat linateost (eelarve 600 miljonit rubla) «T-34», mis räägib ehtveneliku loo võitlusest, austusest, armastusest ja vabadusejanust.

Filmi keskmes on väljamõeldud, kuid väga usutav lugu Teise maailmasõja sündmustest ja sõjatehnikast, mille abil alistati vägev Natsi-Saksamaa armee. 1941. aasta Volokolamski veristes lahingutes saab nooremleitnant Ivuškini (Aleksander Petrov) tank tabamuse. Nii tema kui ka tanki juht-mehaanik Vassilenko (Viktor Dobronravov) satuvad sõjavangi. Veetes kolm aastat vangilaagris, plaanib Ivuškin koos kaaslastega põgenemist. Ettevõtmise õnnestumiseks tuleb ohvitseril võita sakslaste usaldus. Andekale tankikomandörile usaldatakse nõukogude trofeetank T-34, et sakslased saaksid lihvida oma Panther tankide meeskondade lahinguoskusi. Ivuškin nõustub avantüüriga vaid seetõttu, et tal on oma plaan. 

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Sportlik koguperefilm «Kelguralli» lükkab uuele aastale lustaka hoo sisse

Talvel paugub pakane, sajab laia lund ja akna taga kõrguvad tohutud hanged. Mida siis teha? Parim plaan on võtta kelgud, kutsuda sõbrad kaasa, leida kõige ägedam mägi ja korraldada üks korralik «Kelguralli» (Racetime)!

Niipea, kui lumi maha tuleb, muutub väike mägiküla ehtsaks kelgurallirajaks, millel lapsed enda teadmisi ja oskusi proovile panevad. Kelguralli korraldaja Frankie Prillipapa on sellest rajast unistanud juba möödunud talvest peale ja nüüd on aeg käes! Võidusõiduks on kõik valmis, plaan üksikasjadeni läbi mõeldud, aga mis oleks üks võistlus ilma tõsiste vastasteta? Frankiele ja tema sõpradele pakub sedapuhku konkurentsi uustulnuk Zac ja tema nõbu Charlie, kelle eesmärgiks on võita iga hinna eest, kas või sohiga. Frankie meeskonna kelk lagunebki loetud meetrid enne finišit. Valemängu kahtlustav Prillipapa kahtlustab, et mängus on uustulnukate käsi. Tõde tuleb päevavalgele tuua! Otsekohe lepitakse kokku uus võidusõit ja ehitatakse uus rada. Seekord on kõik teisiti, Frankie rajal on uued ohtlikud kurvid ja ebaausaid võistlejaid ootavad üllatused. Kes nüüd võidab?

Lõbus ja talviselt sportlik joonisfilm kogu perele tuleb Apollo Kinode ekraanile 11. jaanuaril 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Tagasi üles