Sisuturundus

Aasta kokkuvõte ja TOP 10: 365 päeva kinoelamusi! Neid filme fännas Eesti kinopublik lõppeval aastal enim

4. detsembril esilinastus Apollo Kino Solarises Eesti mängufilm «Eia jõulud Tondikakul».

FOTO: Erlend Štaub

Aasta viimane päev on kätte jõudnud ning seega on paras aeg teha kokkuvõtteid lõppenud kinoaastast ning heita pilk põnevasse kinotulevikku. 

Kinoaasta oli iseäranis rikkalik Eesti filmide poolest – seda suuresti tänu Eesti Vabariik 2018 filmiprogrammile, mis tõi ekraanile enneolematult laia valiku Eesti filmitegijate kätetööd. Truu Eesti kinopublik upitas tänavusest kodumaisest kinosaagist esikümnesse suisa kolm filmi.

Juba jaanuaris saab veel ühe järje lõppeva aasta edukaim film, kodumaine komöödia «Klassikokkutulek», mille teine ekraaninaerutaja raudkindlalt Eesti kinode TOP 10 esikohta enda käes hoiab. Aastalõpu suurima menukina suutis jõulufilm «Eia jõulud Tondikakul» aga vaid paari napi nädalaga nn 100 000 klubisse liuelda ning jätkab publiku võlumist veel mitu talvist nädalat. Neljandaks aga tõusis vahest üks Eesti filmiajaloo liigutavamaid draamasid «Seltsimees laps», mis suutis end ka välismaal festivalihitina tõestada. Kokku käis Eesti filme kinodes vaatamas rekordilised 600 000 inimest.

Välismaistest filmidest võib kõhkluseta aasta suurimaks hitiks lugeda Freddie Mercury eluloofilmi «Bohemian Rhapsody», mis vallutas publiku kogu maailmas ning jätkab võidukäiku tuleva aasta alguses hoo sisse saaval auhinnahooajal, napsates kõigi ootuste kohaselt endale nii mõnegi Oscari ja Kuldgloobuse. Pühade eel suutis põhjalikult Eesti rahva südamesse pugeda «Grinchil» ning tabelist leiab veel kaks ülimenukat animafilmi. Edu saatis ka kaht aasta romantikahitti: muusikalifilmi «Mamma Mia 2» ning erootilise filmiseeria järjekordset rahvamagnetit «Viiskümmend vabnastatud varjundit». Aasta esikümnesse jäädvustas end ka üks superkangelasefilm, pööraselt naljakas «Deadpool 2».
 

Eesti kinopubliku 2018. aasta TOP 10:
  1. Klassikokkutulek 2 (146 501 vaatajat)
  2. Bohemian Rhapsody (132 947 vaatajat)
  3. Eia jõulud Tondikakul (122 553 vaatajat)
  4. Seltsimees laps (115 831 vaatajat)
  5. Imelised 2 (107 545 vaatajat)
  6. Grinch (89 075 vaatajat)
  7. Hotell Transilvaania 3: Koletuslik puhkus (86 578 vaatajat)
  8. Mamma Mia 2 (79 173 vaatajat)
  9. Viiskümmend vabastatud varjundit (67 136 vaatajat)
  10. Deadpool 2 (65 880 vaatajat)

Apollo Kino tegus lõppev ja algav aasta

«Apollo Kinole on aasta olnud hoogne, kinokülastused näitavad jätkuvalt kasvutrendi,» võtab Apollo Kino tegevjuht Kadri Ärm lõppeva aasta kokku. Ka uus aasta tuleb tegevjuhi kinnitusel tegus: «Apollo Kino on seitsme kinokeskuse ja 28 saaliga endiselt Eesti suurim kinooperaator, jätkates laienemist nii kodumaal kui võõrsil. Uue aasta alguses avame Riias Apollo kõige suurem kino, mis seab ennast sisse Akropolise keskuses.»

Lõppeva kinoaasta peamiseks märksõnaks oli tegevjuhi hinnangul kindlasti mugavus. «Üha enam paistab kinokülastajate hulgas silma suurenev huvi mugavama ja luksuslikuma kinoelamuse vastu. Kliendid eelistavad üha enam tasuda ka kinopiletite, suupistete ja jookide eest järjekorras seismata, iseteeninduskassades. Nii on Apollo Kinod muutnud kinokülastuse ka kõige nõudlikuma filmisõbra jaoks veelgi mugavamaks, olles käesoleval aastal jõuliselt laiendanud mitmetes kinodes iseteeninduskassade arvu. Samuti on kasvanud kinopiletite soetamine ka mobiilist läbi Apollo Kino nutirakenduse,» märkis Ärm.

Lisaks tipptehnoloogiale on Ärmi hinnangul üha olulisemad mugavad kinotoolid, kiire teenindus, atraktiivne menüü ja mugav söögi-joogi tellimise võimalus kinotoolilt tõusmata. «Apollo kinokülastajate hulgas on kasvanud just Apollo Kino staaritoolide kasutatavus, millega kaasneb reguleeritava selja-ja jalatoega ülimugavaimad nahktoolid, privaatne teenindus ning puutetundlik ekraan kinotoolis, tuues maitsvad hõrgutised kliendini kinotoolilt tõusmata,» loetles Ärm Apollo Kino menukaid mugavusi.

Lipulaevaks Apollo Kinode tänavustel mugavuspüüdlustel sai läinud suvel uudisena avatud Eesti esimene Kinorestoran Kristiines, mis sai Ärmi sõnul väga sooja vastuvõtu osaliseks ning mis sai auhinnatud ka O'Learyse frantsiisi poolt kui keti kõige innovaatilisem asutus. Ka O'Learyse kliente ootavad ülimugavad kinorestorani toolid, millesse integreeritud tahvelarvutist saab tellida O'Learyse isuäratavast menüüst meelepärase roa ja sobiliku joogi ning teenindaja serveerib need kliendile otse lauda.

Apollo Kino soovib sädelevat aasta lõppu ning elamusterohket uut kinoaastat!

Tagasi üles