«Soosiku» naljad: Olivia Colman mängis seksistseenis Emma Stone'ile nilbevõitu vingerpussi

Olivia Colman "Graham Norton Shows"

FOTO: Isabel Infantes / PA Wire/PA Images / Scanpix

Kriitikute poolt pea üksmeelselt aasta üheks parimaks filmiks hinnatud «Soosik» (The Favourite) toob ekraanile tõsielust inspireeritud loo lesbilisest monarhist ning õudkonna tõusikutest, kes läbi kuninganna voodi endale teed sillutavad. 

Yorgos Lanthimose värvikas linateoses saab nalja rohkem kui küll, ent seda enam sai nalja ka võttel, kus muidu tipptasemel profid leidsid võimalusi endagi elu lõbusamaks teha. Nii näiteks otsustas kuningannat kehastav Olivia Colman kiusata veidi kaasstaar Emma Stone'i, keerates isegi pingelisevõitu seksistseenile vinti peale ühe nilbevõitu naljaga. 

Colman rääkis Graham Nortoni jutusaates, et otsustas omale ühes stseenis, kus Stone talle käe jalgade vahele pistab, barjääriks märga käsna kasutada. «Emma oli juba isegi mures, et peab mind sealt katsuma,» sõnas Colman, et tegi nalja vaatamata kolleegi murele. Seda naljakam! «Ja kui ta siis oma kätt mööda mu reit libistas ja käsnani jõudis – see ilme ta näol oli tõeline vaatamisväärsus!» Õnneks on Stone kuuldavasti hea huumorisoonega. 

Colman, kes kandideerib rolli eest (nagu ka Stone) Kuldgloobusele, võttis rolli nimel muuseas 16 kg kaalus juurde, et filmikunstnikud ei peaks teda kunstlikult paksemaks tegema. 

Olivia Colman ja Emma Stone «Soosiku» esilinastusel

FOTO: David Parry / PA Wire/PA Images

Veneetsia filmifestivalil žüriipreemia ning parima naispeaosalise auhinnaga pärjatud ajalooline draama «Soosik» (The Favourite) suundub auhinnahooajale vastu krõbedate trumpidega – kriitikud on originaalse olustikuga ja suurepäraselt lavastatud filmist vaimustuses. Paljude teiste tunnustuste seas kandideerib film lausa viiele Kuldgloobusele

Tegevus toimub 18. sajandil, kui Inglismaad valitseb kuninganna Anne (Olivia Colman). Tema nimel valitseb riiki suuresti aga Lady Sarah (Rachel Weisz). Kui õukonda satub sarmikas teenijanna Abigail (Emma Stone), moodustub armukolmnurk ja vallandub intriigide rägastik, millesarnast varem pole nähtud. Linaloo nimetatud fantastiline näitlejatekolmik pälvis Gothami filmiauhindadel parima näitlejateansambli preemia. Filmi on lavastanud kreeka päritolu Yorgos Lanthimos, kelle omapärast režissöörisilma oleme varem näinud filmis «The Lobster», mis kandideeris oma stsenaariumiga ka Oscarile. 

Apollo Kinodes näeb filmi alates 18. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Vaata treilerit:

Tagasi üles