Lummavalt tõepärane «Igaviku väravas» uurib Vincent van Gogh traagilise surma salapäraseid tagamaid

Willem Dafoe Vincent van Gogh'na filmis «Igaviku väravas»

FOTO: IMDB

Parima meespeaosalise etteaste eest draamafilmis Kuldgloobusele nomineeritud «Igaviku väravas» (At Eternity's Gate) jutustab haaravalt painava ja puudutava loo Vincent van Gogh elust.

Kunstnik, muusik, luuletaja ja intellektuaal Julian Schnabel lavastab harva ja teeb alati koostööd oma parimate sõpradega. Saanud inspiratsiooni Musée d'Orsay näitusest «Van Gogh/Artaud. Mees, kelle enesetapu tegi ühiskond», üritas ta panna kirja Van Gogh' tegelikke mõtteid ja reaktsioone tema keerulise elu saatuslike sündmuste keerises. Ta laenas filmi nime ühelt Van Gogh' viimaselt maalilt ning sõitis võtteperioodiks paikadesse, kus nimetatud sündmused tõesti aset leidsid (Arles ja Auvears-sur-Oise).

Prantslasest sõbra Jean-Claude Carrière'i abil uurib Schnabel selle traagilise surma salapärasemaid tagamaid ja mitte nii laialt levinud teooriaid. Julian Schnabel üllatab vaatajat senikuulmata intrigeerivate faktide, oletuslike tõlgenduste, nutikalt üles ehitatud monoloogide, täiuslikult restaureeritud maalide, muusikaliste vahepalade ja imeliste cameo-rollidega, kuid keeldub paigutamast seda lummavalt tõepärast filmi traditsiooniliste eluloofilmide sekka.

Veneetsia filmifestivalil parima näitleja auhinna võitnud Willem Dafoe äratab vääritimõistetud geeniuse Vincent Van Gogh' meisterlikult ellu Oscari-väärilises esituses. «Võib-olla ma maalin nende inimestele, keda pole veel sündinud,» arvab piinatud ja üksildane kunstnik.

Osades Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Niels Arestrup jpt. Lavastaja Oscari nominent Julian Schnabel («Tuukrikell ja liblikas»).

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles