Skandaal: Leonardo DiCaprio pidi kriminaaluurimise tõttu Oscarist loobuma, aga õnneks mitte enda omast

Leonardo DiCaprio oam esimest Oscarit vastu võtmas

FOTO: Mario Anzuoni / Reuters / Scanpix

Näitleja Leonardo DiCaprio loovutas kriminaaluurimise tõttu võimudele talle kingitud Oscari, mis omistati omal ajal Marlon Brandole. 

Kõnealune kuldmehike anti Brandole 1954. aasta filmi «On the Waterfront» eest, vahendab People. DiCaprio kätesse jõudis see kingitusena Malaisia investeerimisärimees Jho Low'lt, tänutäheks näitleja rolli eest filmis «Wall Streeti Hunt». DiCaprio loovutas kingituse tegelikkuses juba aasta eest, ent avalikkuse ette tuli seik alles nüüd seoses New York Timesis avaldatud ulatusliku paljastuslooga, mida nimetatakse üheks USA ajaloo suurimaks kleptokraatiajuhtumiks.

End kuskil Hiinas varjavat 37-aastast Low'd süüdistatakse ulatusliku rahapesuskeemiga, millesse on mässitud ka Malaisia valitsus, mille käigus liigutati läbi USA finantssüsteemi kolossaalseid rahasummasid, mis siis muuhulgas Hollywoodis maha laristati, investeerides filmidesse ning luksuslikku elustiili, mille hulka kuulus superstaaride poputamine ning neile uhkete kingituste tegemine.  

Low skeemi kaudu investeeriti miljoneid dollareid DiCaprio filmi «Wall Streeti hunt» (2013) ning Brando Oscar oli kingitus suurepärase rollisoorituse eest. Tol hetkel polnud DiCaprio veel isiklikult Ameerika Filmiakadeemia suurt tunnustust pälvinud, kuid see polnud põhjuseks, miks DiCaprio kingituse vastu võttis – keskkonnaaktivistist näitlejal oli plaan kasutada kuldmehikest üllal eesmärgil oksjonitulu teenimiseks.

Jho Low 

FOTO: Scott Roth / AP

Petisest ärimees tegi kingitusi teistelegi tuntud staaridele, kes pillava elustiiliga harjunud: nii näiteks pidas ta supermodell Miranda Kerri meeles hinnaguliselt kuni miljon dollarit maksnud tiibklaveriga, millel modelli võib näha allolevas videos 0:23 ka mängimas.

DiCaprio loovutas Brando Oscari vabatahtlikult ning omal algatusel. Õnneks teenis Dicaprio oma Oscari ära aasta enne seda, kui Brando oma ära pidi andma – 2016. aastal rolli eest filmis «Mees, kes jäi ellu» (The Revenant), seega koht kaminasimsil tühjaks ei jää. Miranda Kerr soovib samuti klaverist loobuda, ent probleem seisneb selles, et klaveri eemaldamiseks tuleb supermodelli Malibu majal sein maha lõhkuda. 

Tagasi üles