Salapärane säuts: mida küll õuduskirjanik Stephen Kingi postitus võiks tähendada?

Stephen King

FOTO: FRANCOIS MORI / AP / Scanpix

Õuduskirjanik Stephen King jagas Twitteris säutsu, millest võib mitu erinevat sõnumit välja lugeda. 

2017. aastal vändati uusekraniseeringuks tema klounihorrori tüvitekst «See» (It), mis tõi ülemaailmselt sisse kolossaalsed 700 miljonit dollarit (35-miljonilise eelarve juures). Kaunis kopsakas kinokassa annab põhjust oodata, et ka järg osutub popkorniklubides menukaks kaubaks ning film on juba kenasti ka üles filmitud. Warner Bros avaldas kuu aega tagasi pressile filmi üldsõnalise sünopsise ning väljas on ka filmi poster. Kui kõik on juba ammu teada, siis miks küll teatab kirjanik oma Twitteris, et «See: teine peatükk» tulemas on? 

Comicbook.com pakub välja paar teooriat. Oletades, et kirjanik kindlasti mäluga hädas pole, siis tähendab teade tõenäoliselt seda, et järeltöötlusfaasis filmist ilmub varsti esimene treiler või vähemalt lühike tiiser. Või äkki tahtis ta lihtsalt suurest elevusest rahvale meelde tuletada, mis teoksil? Ühe võimaliku teooria kohaselt treib kirjanik aga hoopiski järge oma romaanile, mida lihtsuse mõttes loo teiseks peatükiks nimetab. 

Igal juhul on vaid aja küsimus, mil esimene vaade järjefilmile saabub. Äsja sai purki teinegi Kingi teosel põhinev film «Doctor Sleep», mis on järg Stanley Kubricku kultusfilmile «Hiilgus» (1980). Välja tuleb film 2020 ja peaosas on Ewan McGregor. Võtete lõppemisest andis teada lavastaja Mike Flanagan:

Tuleva aasta septembris kinodesse jõudva õuduka «See: teine peatükk» (It: Chapter Two) tegevus leiab aset 27 aastat pärast algseid sündmusi, kus kurjus Derry linnas taas pead tõstab. Lugu põhineb samal õudusromaanil. Lapsena kloun Pennywise'iga kokku puutunud lastest on saanud täiskasvanud ning nad saavad taas kokku, et pahade jõududega võitlema asuda. 

Filmi lavastab Andy Muschietti ning selles astuvad üles näitlejad Jessica Chastain (Beverly Marsh), James McAvoy (Bill Denbrough), Bill Hader (Richie Tozier), James Ransone (Eddie Kaspbrak), Jay Ryan (Ben Hanscom), Andy Bean (Stan Uris) ja Isaiah Mustafa (Mike Hanlon). Pennywise'i kehastab Bill Skarsgård.

Tagasi üles