Üllatav läbikukkumine: Hollywoodis taevani kiidetud «Aasia hullult rikkad» ei meeldi hiinlastele üldse

«Aasia hullult rikkad»

FOTO: Capital Pictures / Scanpix

Hollywoodis ajalugu tegev, peaaegu täielikult asiaatidest koosneva näitlejaskonnaga romantiline komöödia «Aasia hullult rikkad» (Crazy Rich Asians) sai Hiina turul ootamatult leige vastuvõtu.

Hollywood vaatab juba aastaid üha aktiivsemalt Hiina turu kui maailma suurima kinoturu poole ning pole saladus, et filmide tootmisel peetakse üha enam silmas ka sealsele publikule meelepäraseid nüansse. «Aasia hullult rikkad» kogemus on aga õppetunniks, et ettekujutust hiinlastest pole mõtet hiinlastele näitama minna: pärast pikki läbirääkimisi Hiina valitsusega lõpuks levisse lastud film sai kriitikutelt üsna ühemõtteliselt negatiivset tagasisidet ning ka publikut ei suutnud film avanädalavahetusel kinodesse meelitada.

Kriitikud heidavad filmile ette, et film kujutab hiinlasi tüütult stereotüüpilisel moel ning on labane tuhkatriinulugu, mil pole tegeliku Hiina eluga midagi pistmist. Liigub aga ka teooria, et lääneilmas suvel suurt meediatähelepanu saanud film, mis tuli välja juba neli kuud tagasi, jäi kinodesse tulekuga lihtsalt hiljaks ning need, kes tahtsid seda nähga, vaatasid vahepeal filmi juba ühel või teisel (seaduslikul või ebaseaduslikul) moel juba ära. 

Samal ajal kui koomiksifilm «Venom» Tom Hardy'ga peaosas korjab Hiina kinodest kopsakaid summasid (vähem kui kuu ajaga juba 262 miljonit dollarit), õnnestus romantilisel komöödial avanädalavahetusel vaid 1,2-miljoniline teenistus, vahendab The Hollywood Reporter. Oluliselt paremini läks ka animafilmil «Ralf lõhub interneti» (teine nädal ja 10,2 miljonit dollarit, kokku 34,2 miljonit), samuti uuel Johnny Englishi filmil (teine nädal ja 5,1 miljonit dollarit, kokku 21,3 miljonit). Järgmist suurt hitti oodatakse Hiinas «Aquamanilt».

Asi pole siiski liiga halb ning läänemaailmas väga positiivselt vastu võetud ja USA dollarites 30-miljonilise eelarvega «Aasia hullult rikkad» on suutnud ülemaailmselt oma eelarve juba seitsmekordselt tagasi teha, korjates kinokassadest kokku 200 miljonit.

Kevin Kwani üleilmsel bestselleril põhineva tänapäevase romantilise komöödia «Aasia hullult rikkad» lavastaja on John M. Chu («Nüüd sa näed mind 2»). Lugu räägib newyorklasest Rachel Chust (Constance Wu), kes läheb oma kauaaegse poiss-sõbra Nick Youngiga (Henry Golding) mehe parima sõbra pulma Singapuri. Esmakordsest Aasia külastusest elevil ja Nicki perega kohtumise ees hirmu tundvale Rachelile saab ootamatult selgeks, et Nick pole oma elu tähtsamaid detaile paljastanud. Ta on nimelt riigi ühe rikkaima pere järeltulija ja ka enim ihaldatud poissmehi. Nicki kaaslasena saab Rachelist armukadedate peoloomade ja Nicki hukkamõistva ema (Michelle Yeoh) sihtmärk. Naljakas ja romantilises loos, millega vaatajad end samastada saavad, selgub peagi, et armastusest pöörasem on ainult perekond.

Filmis «Aasia hullult rikkad» astuvad üles mitmed rahvusvahelised staarid – Constance Wu («Värskelt maabunud»), Gemma Chan («Humans»), Lisa Lu («2012») , Awkwafina («Oceani 8», «Neetud naabrid 2»), Ken Jeong («Pohmaka» filmid) ja Michelle Yeoh («Star Trek: Discovery», «Tiiger ja draakon»). Filmi meespeaosas astub üles Malaisia telestaar ja modell Henry Golding, kelle jaoks on tegu – uskuge või mitte – esimese filmirolliga.

Kwani romaanil «Aasia hullult rikkad» põhineva stsenaariumi autorid on Peter Chiarelli ja Adele Lim. 

Tagasi üles