Uued filmid: algav kinonädal pakub keskaegset romantikat, keerulisi tundeid ja kriminaalseid intriige

Taron Egerton ja Eve Hewson filmis «Robin Hood»

FOTO: Capital Pictures / Scanpix

Uus kinonädal meelitab kinno erakordselt kvaliteetse filmivalikuga, millest iga ekraaniteos väärib vaatamist vähemalt korra. 

Põleng, afäärid ja piinatud pere: draamas «Metsik elu» laguneb vanemate abielu lapse silme all

Mainekatel Toronto, New Yorgi, Sundance'i ja Cannes'i filmifestivalidel tuuritanud draama «Metsik elu» (Wildlife) toob ekraanile võluva, kuid naha alla pugevalt pingelise näitlejatedueti Carey Mulligani ning Jake Gyllenhaali näol.

14-aastane Joe (Ed Oxenbould, «Külaskäik») on koduperenaise Jeanette'i (Carey Mulligan «Suur Gatsby») ja golfimängija Jerry (Jake Gyllenhaal, «Ööloomad») ainus laps 1960. aastate Montana väikelinnas. Samas lähedal Kanada piiri ääres möllab metsapõleng ja kui Jerry töö ning sihi kaotab, otsustab ta minna tulekahju kustutama, jättes naise ja poja omapäi toime tulema. Ootamatult täiskasvanu rolli sunnitud Joe näeb pealt ema raskusi, kui ta üritab olukorraga hakkama saada.

Põhineb Richard Fordi 1990. aasta romaanil «Metsik elu».

Apollo Kinodes alates 30. novembrist 2018. 

 Wildlife
(2018) on IMDb

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Oscari-sahinad! Meeleheitel «Lesed» hauvad välja miljoniplaani, mida pelgaks isegi karastunud kriminaalid

Oscari-võitjast režissöör Steve McQueen («12 aastat orjana») ja menukirjanik Gillian Flynn («Kadunud») toovad novembris ekraanile karmi ja kompromissitu tänapäevase maailma eluolu peegeldava põneviku «Lesed», mille võtmesõnadeks on kuritegevus, kirg ja korruptsioon. Film on juba saanud kriitikutelt palju kiita ning ennustatakse kuldmehikestki.

«Lesed» on lugu neljast naisest, kellel ei ole mitte midagi ühist peale tohutusuure võlakoorma, mille on endast maha jätnud nende kurjategijatest abikaasad. Pinged jõuavad keemispunkti, kui Veronica (Oscari-võitja Viola Davis), Alice (Elizabeth Debicki), Linda (Michelle Rodriguez) ja Belle (Cynthia Erivo) otsustavad saatuse omaenda kätesse haarata ning oma jõud ühendada. Tulemuseks on hulljulge plaan, mille eesmärgiks on tagada endale elu, kus ei pea igal sammul surmahirmus üle õla vaatama.

Teistes osades astuvad üles Liam Neeson, Colin Farrell, Robert Duvall, Daniel Kaluuya ja Brian Tyree Henry.

Apollo Kinodes alates 30. novembrist 2018.

 Widows
(2018) on IMDb

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Igatsed keskaegset madinat? Hoogne seiklusmärul «Robin Hood» virutab põnevusega nagu nui kuklasse

Klassikaline röövlilugu «Robin Hood» saab peatselt kinolinal uue kuue – ja meestest sukkpükstest on seekord asi väga kaugel!

Tõetruude lahingustseenidega, pööraste võitlustega ja ajatu armastuslooga seiklusmärulis korraldavad ristisõdades karastunud Loxley Robin (Taron Egerton) ja tema maurist väejuht (Jamie Foxx) hulljulge mässu korrumpeerunud Inglismaa kuningakoja vastu.

Apollo Kinodes alates 30. novembrist 2018.

 Robin Hood
(2018) on IMDb

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kibestunud «Grinch» otsustab taas jõuluaega armastava külakese jõulud röövida

Pahuravõitu ja vägagi roheline «Grinch» otsustab taas jõuluaega armastava külakese jõulud röövida, sedapuhku animeeritud kujul.

Illuminationi ja Universal Picturesi kaheksas koostööfilm toob kinolinale täispika animeeritud Grinchi – kuulsa Dr. Seussi rohelise pahalase, kes jõule ei salli ja otsustab need röövida. Küüniline ja pahur koopas elutsev Grinch pole aga sugugi immuunne noore tüdruku võitmatu pühademeeleolu suhtes ning nii saavad siiski pühad päästetud.

Grinchile on originaalis hääle andnud Oscari-nominendist näitleja Benedict Cumberbatch («Sherlock»). Eesti tõlkes räägib Grinch Sergo Varese häälega.

Apollo Kinodes alates 30. novembrist 2018.

 The Grinch
(2018) on IMDb

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles